DTZ: V Plzni je stále vysoká poptávka po moderních průmyslových plochách | E15.cz

DTZ: V Plzni je stále vysoká poptávka po moderních průmyslových plochách

Neobsazenost průmyslových prostor na Plzeňsku za poslední tři roky klesla z 32 procent na necelých 6,5 %. Důvodem je především zájem výrobních společností napojených na automobilový průmysl, které po útlumu začaly po roce 2010 znovu expandovat. Jednou z největších transakcí třetího čtvrtletí 2012 je pronájem 7000 m² skladových a kancelářských ploch v CTParku na Borských polích v Plzni firmě MD Elektronik, jež se specializuje na výrobu kabelových svazků pro přední evropské automobilky. Oznámila to mezinárodní poradenská společnost DTZ, která vybrala prostory a dojednala podmínky dlouhodobého pronájmu.

„Důvodem pronájmu byla potřeba rozšířit výrobní kapacity v areálu naší společnosti v Chotěšově. Nové prostory v CTParku Plzeň budou využívány pro skladování materiálů na vstupu do výroby a zároveň i pro skladování hotových výrobků, jež budou následně expedovány zákazníkům,“ popisuje jednatel MD Elektronik Jiří Batko. Celkově firma v Česku zaměstnává na 2300 pracovníků.

Podle vedoucí industriálního oddělení DTZ Martina Šumery, byla jednání velmi rychlá. DTZ nabídla v úvodní fázi pět projektů v Plzeňském kraji, které mohly nabídnout technické řešení. Vzhledem k časování projektu a minimální vzdálenosti k chotěšovskému závodu byl nakonec vybrán areál společnosti CTP v Plzni na Borských polích. „Těší nás, že jsme tak významné firmě, jako MD Elektronik je, uměli vyhovět velikostí i technickým standardem. Dá se říci, že prostor CTParku přesně odpovídal požadavkům nájemce a prostory budou předány k plnému užívání během několika týdnů,“ dodává k transakci Paul Deverell ze společnosti CTP.

S firmami jako Daikin, DHL, Panasonic Matsushita, Porsche, Siemens, SY Wiring Technologies, Tatung patří Plzeň k hlavním tuzemským centrům strojírenských, inženýrských nebo elektrotechnických oborů. CTPark na Borských polích je předním industriálním projektem v regionu, s jasnou profilací právě na tyto hi-tech společnosti. Vedle synergie plynoucí z množství výrobních firem působících v Plzni a okolí je hlavní předností CTParku Plzeň i rychlé napojení na D5, a tím na Německo, Prahu a další města. Celková kapacita je 126 000 m2 výrobních a skladových ploch, k dispozici zbývá zhruba 14 000 m² průmyslových prostor.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!