Exkluzivně: Policie obvinila řidiče, kterému v červnu ujela tramvaj

Kriminalisté uzavřeli případ tramvajáka, kterému v červnu ujela z motolské vozovny tramvaj a několik set metrů se nekontrolovaně řítila po trati. Podle zjištění týdeníku Sedmička ho policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti.

Policisté případ vyšetřili po půl roce. K věci si vyžádali i znalecký posudek.

„Vyšetřovatel věc předá státnímu zastupitelství. Muži hrozí až dva roky vězení,“ sdělila týdeníku Sedmička policejní mluvčí Eva Miklíková.

Řidič bude jezdit i nadále. „Ctíme presumpci nevinny a počkáme na rozhodnutí soudu. Pak z toho vyvodíme patřičné důsledky,“ uvedla Ilona Vysoudilová z dopravního podniku.

Kilometr po Plzeňské

K události došlo 15. června. Řidiči se, patrně kvůli nedbalosti, rozjela ve vozovně Motol tramvaj, prorazila vrata a kilometr se nekontrolovaně řítila po kolejích směrem na Anděl.

Tramvaják se za ní vydal na kole a po několika zastávkách se mu soupravu podařilo dohnat a zastavit.

Ihned poté ho záchranáři kvůli srdeční slabosti museli převézt do nemocnice. Šlo o nepříliš zkušeného řidiče, který byl v dopravním podniku teprve několik týdnů.

„Řidiče jsme po nehodě přezkoušeli, poslali mu vytýkací dopis. Zatím u nás normálně pracuje,“ dodává mluvčí dopravce Ilona Vysoudilová.