Exprimátor Volf se vrací. K hokeji | E15.cz

Exprimátor Volf se vrací. K hokeji

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Špatné výsledky a sestupové příčky. To je současnost týmu HC Geus Okna. Jeho budoucnost jsou personální změny.

Prezident klubu Jaromír Jágr se ještě před domácí porážkou s Pardubicemi rozhodl k radikálnímu kroku. Do jeho vedení jmenoval od 1. ledna bývalého hráče Poldi Kladno a trenéra mládeže, exprimátora Milana Volfa.
„Nejsem spokojený s výsledky prvního týmu, ani s hospodařením klubu,“ zdůvodnil své rozhodnutí prezident Jágr.
Dosavadní generální manažer Otakar Černý by měl ve vedení klubu vydržet na základě smlouvy až do konce sezony. Hlavní slovo však bude mít Volf. Prezident Jágr jej totiž pověřil, aby ho ve všech důležitých rozhodnutích zastupoval.
„Celý kladenský hokej potřebuje radikální řez. Jeho situace je ve všech směrech katastrofální. Kdybych nevěřil, že se může zlepšit, nabídku pana Jágra nepřijmu. Fanouškům chci vzkázat, aby byli trpěliví,“ říká Volf.

Platy spolknou tři miliony korun měsíčně

Pro letošní sezonu sehnalo vedení klubu přes osmdesát milionů korun, které stěží stačí pokrýt náklady na chod všech týmů a údržbu stadionu. Generální manažer údajně uvažoval dokonce o odprodeji extraligové licence některému z týmů v nižší soutěži.
Podle odborníků se ale extraligový tým v nejvyšší soutěži udržet může. Jak výkonnostně, tak ekonomicky. Stačilo by prý lépe hospodařit.
Třeba na platy extraligových hráčů je každých třicet dnů nutné najít v klubové pokladně přes tři miliony korun. Přitom někteří hráči s příjmy nad sto tisíc korun měsíčně neodvádějí výkony úměrné platu.
Na otázku, zda dotace města (30 milionů korun na chod stadionu a potřeby hokejistů), která je pro příští rok o dva miliony korun nižší, než byla pro rok 2009, bude klubu stačit, Otakar Černý odpověděl stručně. „Co se týče chodu stadionu, musíte se zeptat Lukáše Kubici,“ řekl Černý. Ředitel Sportovních areálů města Kladna Kubica na to reagoval slovy: „Ať vám odpoví ten, kdo tu dotaci dostal, tedy zástupce HC Kladno.“
Černý už poté nereagoval, stejně jako nechtěl komentovat dosazení Volfa do klubu.
Ten už údajně představu, jak by mohl klub fungovat, má. „Potřebuji teď několik dnů na to, abych se rozkoukal. Jsme až po uši namočení v sestupových vodách. Budeme mít co dělat, abychom se udrželi v extralize,“ uvedl Volf.

Město chce podporovat spíš mládež

Podle primátora Dana Jiránka by měl mít klub vyšší cíle, než se udržet v soutěži. „Doufám, že nové vedení zajistí od sponzorů dostatek peněz. Závislost hokeje na dotacích od města je totiž příliš velká. Město by mělo spíše než platy profesionálních sportovců zajišťovat rozvoj mládežnického sportu,“ míní Jiránek.
Členové Fanklubu HC Kladno požadovali změnu už delší dobu, chtěli hlavně odchod hlavního manažera Otakara Černého. „Je to milé překvapení. Snad pan Jágr ví, co dělá,“ uvedl v prohlášení šéf fanklubu Jiří Říha.
Extraligoví hráči se změnu dozvěděli v pondělí ráno před tréninkem. Někteří ji uvítali, jiní byli zdrženliví. „Jestli příchod Milana Volfa do vedení klubu povede k lepšímu, nebo se toho v kladenském hokeji příliš nezmění, nedokážu zatím posoudit. Zeptejte se později,“ řekl Martin Procházka.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video