Facebook vyvíjí stránky pro profesionály, oddělí osobní a pracovní profily | E15.cz

Facebook vyvíjí stránky pro profesionály, oddělí osobní a pracovní profily

Jedna z poboček Facebooku v Palo Altu
Jedna z poboček Facebooku v Palo Altu
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Kristina Alexanderson

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Síť Facebook tajně pracuje na nových stránkách pro profesionály s názvem Facebook at Work (Facebook v práci). Nové stránky mají umožnit uživatelům oddělit jejich osobní profil od pracovního a mají konkurovat profesionální síti LinkedIn, ale také službám od společností Google a Microsoft. Informuje o tom server ekonomického listu Financial Times.

Nové stránky mají umožnit uživatelům komunikovat s kolegy, spojit se s profesionálními kontakty a také spolupracovat na dokumentech. Facebook se ke zprávě odmítl vyjádřit.

Zaměstnanci Facebooku již dlouho používají stránky při každodenní práci. Nyní je testují s dalšími společnostmi.

Aby se mohl stát nedílnou součástí života v kanceláři, bude muset Facebook získat důvěru podniků a organizací, které budou očekávat, že budou moci na stránkách vést důvěrné konverzace a sdílet důležité informace, aniž by se dostaly do rukou konkurence. Mnoho firem, které mají strach z poklesu produktivity, protože zaměstnanci tráví pracovní dobu prohlížením soukromých zpráv, nyní zakazuje používat Facebook v práci.

Facebook za deset let vyrostl z malých internetových stránek pro studenty, kteří chtěli navzájem komunikovat, v síť, kterou podle sdělení Facebooku měsíčně používá 1,35 miliardy lidí. Téměř dvě třetiny navštěvují stránky každý den. Facebook však často kritizují ochránci soukromí kvůli tomu, jak nakládá s údaji uživatelů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video