Florbal je v kurzu a děti ho chtějí hrát | E15.cz

Florbal je v kurzu a děti ho chtějí hrát

Ve třetím díle seriálu Sport pro děti se Sedmička věnuje florbalu.

Začalo to plastovými hokejkami a děrovaným míčkem, které půjčovali učitelé studentům v hodinách tělocviku. Od té doby prodělal florbal obrovský boom a nejen mezi dětmi je o něj velký zájem.
Vznikl svaz, vznikaly kluby i soutěže. Florbal hrají lidé všech věkových kategorií a v současné době to je jeden ze sportů s největším počtem registrovaných sportovců v České republice.
V Českých Budějovicích berou kluby zájemce o tento sport od čtyř let. Týmy přípravek jsou tu dva. Přípravka Štírů České Budějovice hraje soutěže a tým SK Meťák funguje jako zájmový kroužek. Děti okolo deseti let pak mohou z těchto přípravek přecházet do týmů elévů. U Štírů to je v rámci klubu a z SK Meťák do Českobudějovických lvů.
Tréninky těch nejmenších jsou jednou až dvakrát v týdnu. „Jsou zaměřené hlavně na práci s hokejkou a míčkem, ale věnujeme se i dalším aktivitám formou různých her,“ shodují se trenérka přípravky Štírů Eliška Tibitanclová a kouč elévů Českobudějovických lvů Jan Trnka.
Florbal není zase tak drahým sportem. Rodiče musí platit klubové příspěvky v rozmezí dvou až tří tisíc korun. Florbalová hůl se dá pořídit od pěti set korun a pak musí mít děti sálovou obuv.
Florbal nemívá tak ranou specializaci, což je pro malé děti dobré. „Mohl by však vést, stejně jako ostatní sporty, které se hrají s hokejkou, ke vzniku skoliózy páteře. Proto je třeba do tréninku zařazovat kompenzační cvičení zádových svalů k vytvoření svalového korsetu,“ uvedla tělovýchovná lékařka Ivana Prollová.

Kluby pro nejmenší v Budějovicích Pro děti od čtyř let: Přípravky Štíři Č. Budějovice a SK Meťák (www.metak.cz).
Pro děti okolo deseti let: Elévové Štíři Č. Budějovice (www.stiricb.cz) a Českobudějovičtí lvi (www.skcblvi.cz).

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.