Fond bydlení možná dostane na opravy bytových domů miliardu | E15.cz

Fond bydlení možná dostane na opravy bytových domů miliardu

Vláda bude nadcházející středu rozhodovat o tom, jestli dá Státnímu fondu rozvoje bydlení miliardu korun na podporu oprav bytových domů. Řekl to ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský. Program Nový panel fondu bydlení tak možná bude moci znovu začít přijímat žádosti o úrokové dotace. Kvůli nedostatku peněz bylo přijímání žádostí od loňska pozastaveno.

„“ uvedl Jankovský. Návrh šéfa MMR projednali ekonomičtí ministři v polovině února. Po schválení vládou musí ještě uspět ve sněmovně v podobě usnesení. Avšak již po schválení vládou může SFRB zahájit příjem žádostí a ihned po schválení sněmovnou i jejich financování. MMR ve prospěch programu argumentuje jeho ekonomickou výhodností. Jedna miliarda korun vložená na modernizace a zateplování bytových domů prý v dalších letech přinese do státního rozpočtu 1,5 miliardy korun na daních. Stejná investovaná částka do programu znamená zajištění zhruba 10 tisíc pracovních míst.

Předloni stát dotoval úroky z úvěrů na revitalizaci panelových domů částkou 2,6 miliardy korun. V roce 2010 to byla miliarda korun, kterou stačili žadatelé vyčerpat do loňského srpna. Pak se příjem žádostí kvůli nedostatku prostředků zastavil. Program původně poskytoval ještě pod názvem Panel úrokové dotace na opravy a modernizace panelových domů. Od roku 2009 z něj ale můžou peníze směřovat i na opravy ostatních bytových domů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!