Fotografující mobil, nebo telefonující fotoaparát. Samsung představil novinku | E15.cz

Fotografující mobil, nebo telefonující fotoaparát. Samsung představil novinku

Novinka Samsun S4 Zoom
Novinka Samsun S4 Zoom
• 

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vejde se to do kapsy? Takovou otázku si pokládali diváci při premiéře navého Samsungu. Jedná se totiž o první telefon s optickým zoomem.

Samsung očekává zhoršení prodejů a proto představil další novinku. Jedná se o modifikaci úspěšného modelu Galaxy S4. Jenom je dvojnásobně tlustý (15,4 mm) a ze zadní stěny vystupuje optický zoom fotoaparátu. Další nevýhodou je jeho velká hmotnost. Ta přesahuje 200 gramů. Navíc je telefon kvůli masivnímu objektivu nevyvážený a špatně sedí v ruce. Po vodotěsné a mini verzi se tak jedná o další novinku a vůbec první mobilní telefon s optickým zoomem. Ten je desetinásobný.

Dále je přístroj vybaven 20 megapixolovým snímačem, optickým stabilizátorem obrazu, senzorem pro fotografování v šeru a možností širokoúhlé fotografie. Jako hledáček funguje 4,8 palcový dotikový displej. Smartphone má dvoujádrový procesor a podporuje všechny možnosti bezdrátové připojení. K dispozici firma nabízí dalších 23 výměnných objektivů.

Své novinky nabídne Samsung na začátku práznin i v Česku. Samsung Galaxy S4, který má být hlavním konkurentem iPhonu od Apple, firma poprvé ukázala v březnu a na český trh se dostal na konci dubna. V květnu pak předvedla model Mini s úhlopříčkou 4,3 palce (11 centimetrů) proti standardním pěti a s fotoaparátem s rozlišením osm megapixelů. Další odvozeninou od S4 bude model Active, který je odolný vůči prachu i vodě. Je o trochu větší než klasická S4, a cílí na dobrodružněji zaměřené uživatele.

Samsung Galaxy S4 Zoom: Mobil a fotoaparát s 10× zoomem v jednom

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.