Po stopách Havla aneb Kam za dobrým pivem | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Fotoreportáž E15: po stopách Havla aneb Kam jít za dobrým pivem a předrevoluční atmosférou

Petra Jansová

Petra Jansová

Kuly se v nich pikle proti režimu, hrály karty, ale především se zde pilo kvalitní pivo. Jedinečnou atmosféru tradiční čtyřky si některé z pražských hospod dochovaly dodnes navzdory privatizaci a turistům. Kam vyrazit za dozvuky předrevoluční atmosféry, se dozvíte v galerii. 

"Říká se tomu pražská ZOO. Když jsme byli mladší, dalo se to stihnout za jeden den. Dnes ale už spousta z těch hospod neexistuje," vypráví štamgast z hospody U Kocoura v Nerudově ulici o proslaveném okruhu mezi několika nálevnami se zvířetem v názvy.

Kdy tam na "dvanáctku" začal chodit, si už nepamatuje. Dodnes se tu ale na jedno zastaví téměř denně. Sedí u stolu vyhrazeného pro štamgasty spolu s Jiřím. Ten do Nerudovky zavítal poprvé v roce 1978.

Prohlédněte si fotogalerii:

Kromě hospody U Kocoura jsme se podívali ještě k Černému volovi na Loretánském náměstí. Podobně to kdysi dělával český disident a spisovatel Karel Pecka. V našem putování nechybí ani skok k "Tygrovi" do Husovy ulice.

Kromě názvu všechny podniky spojuje vysoká kvalita čepovaného piva a také dodnes živoucí „předrevoluční“ atmosféra míst, kterým se podařilo zachovat svůj ráz navzdory proměně centra Prahy v turisty přeplněnou destinaci.

Klasická čtyřka žije nejen ze štamgastů. Nádražka v Radotíně vábí na nízké ceny a velké porce
30 let ochrany přírody v Česku: start z nuly se podařil, přibývají ale nové hrozby
Branické nádražce zákaz kouření prospěl, prohlédněte si fotoreportáž

„Aby se děti měly lépe než rodiče.“ Demokracii ohrožují ceny bytů, ne komunismus, varuje socioložka
Sametový marketing jede. Firmy ale na třicátém výročí revoluce mnohdy jen parazitují, říká expert

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!