Golf za každého počasí? V Mostě to jde | e15.cz

Golf za každého počasí? V Mostě to jde

Petr Profeld

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Golfový trenažér v Mostě nabízí nevšední sportovní zážitek. Láká i úplné amatéry.

Most / Soustředěný postoj s pokrčenými koleny. Nápřah, vzápětí rychlý švih a úder. Golfový míček práskne do plátna. Přesně takový průběh má indoor golf. „Chcete si s přáteli zahrát partičku golfu na autentickém hřišti na Floridě? Žádný problém. Aspoň na chvíli zapomenete na aprílové počasí a ocitnete se na greenu s palmami a umělým jezírkem,“ vyzývá provozovatel mosteckého indoor golfu Vratislav Venclíček.

Trenažér v bývalém Klubu železničářů v Mostě je věrohodnou simulací klasického golfu. Několik senzorů snímá přesný pohyb míčku. Zkušený trenér každého vede. Výběr hry na jednom z mnoha hřišť světových parametrů je libovolný.

Míček lítá do virtuálních míst. Po prvním odpalu letí k první jamce. Počítač hned řekne, jak dalekou dráhu míček urazil a kolik mu ještě zbývá, aby skončil v jamce. Simulátoru nečiní žádný problém registrovat více hráčů, a dokonce ušetří zapisování bodů.
„Indoor golf slouží zejména k tréninkům mládeže a klubovým členům Golf klubu Most. Ti mohou své dovednosti zlepšovat prakticky po celý rok. Kdo má zájem o seznámení se s taji golfové techniky a etiky, trenažér je přežitostí. Ono to jinak vypadá ze sedačky v pohodlí domova a jinak, když si vezmete golfovou hůl do ruky. Laikovi dělá problém vůbec trefit míček,“ tvrdí Vratislav Venclíček.

U indooru jsou možnosti prakticky stejné jako na klasickém hřišti. Jediný rozdíl je snad jen v pocitu, kdy míček spadne do jamky, tento moment u indoor golfu není.
„Navíc nepotřebujete vlastní golfovou výbavu,“ dodal Vratislav Venclíček.

Autor: Petr Profeld

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video