Google se stal se součástí holdingu Alphabet, investoři změny přivítali | E15.cz

Google se stal se součástí holdingu Alphabet, investoři změny přivítali

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Google dokončil svoji reorganizaci do nové holdingové firmy Alphabet. Akcie Googlu budou automaticky přeměněné na akcie firmy Alphabet a od pondělí se s nimi začne obchodovat na burze Nasdaq pod stejným symbolem GOOG a GOOGL.

V rámci reorganizace se do samostatných firem oddělily některé projekty, jako samořídící auta a aktivity v oblasti prodloužení lidského života, a Alphabet se stala mateřskou firmou všech těchto menších společností. Jednou z nich je také Google.

Cílem tohoto kroku je poskytnout větší nezávislost některým divizím. Patří mezi ně i Nest, která vyrábí domácí spotřebiče s připojením na internet, či Calico zaměřená na zdravotní aktivity.

Vývoj akcií Googlu za posledních 5 let:

Google oznámil vznik nového holdingu v srpnu. Název Google nyní ponesou hlavní, vyhledávací aktivity a internetová reklama, včetně Search, Android a YouTube, a Google bude plně vlastněnou dceřinou společností holdingu Alphabet. Šéfem Googlu je Sundar Pichai, dosavadní produktový ředitel.

Celý holding Alphabet bude řídit spoluzakladatel firmy Larry Page. Každá z aktivit v rámci holdingu bude mít vlastního generálního ředitele. Investoři změny přivítali. Podle nich poskytnout lepší přehled finančního výkonu hlavních, vysoce ziskových aktivit, napsala agentura Reuters.

Jan Sedlák: Alphabet je trochu punk a trochu obrana

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video