HB Reavis dokončil akvizici River Garden Office II a III v Karlíně | E15.cz

HB Reavis dokončil akvizici River Garden Office II a III v Karlíně

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská společnost HB Reavis Group završila akvizici dalšího projektu v Praze – Karlíně. Administrativní komplex River Garden Office II a III na Rohanském nábřeží nabídne celkem 24 tisíc čtverečních metrů pronajímatelných ploch. Stalo se tak měsíc po kolaudaci budovy River Garden Office, kterou společnost vybudovala v těsném sousedství nově připravovaného kancelářského komplexu, uvedla firma.

„Jsme rádi, že se nám podařilo uzavřít kontrakt s rakouským developerem, který projekt vlastnil. Ze zkušenosti víme, že o kvalitní kanceláře v standardu A je v této lokalitě zájem. Současně potvrzujeme náš záměr uzavřít v tomto roce tři obdobně velké akvizice na pražském trhu,“ řekl generální ředitel HB Reavis Group CZ Marcel Kasanický. Celkový objem investic do akvizic je podle něj slov naplánován až na jednu miliardu korun.

River Garden Office II a III se skládá ze dvou sedmipatrových budov. „Svou velikostí je tento projekt srovnatelný s dokončeným komplexem River Garden Office, i to hrálo svou roli při jednání o koupi projektu“ doplnil manažer akvizice Karel Konečný. Stavební práce zahájí HB Reavis ještě na podzim tohoto roku. Otevření budovy předpokládá v prvním čtvrtletí roku 2014.

Mezinárodní developerská skupina HB Reavis Group sídlí v Lucembursku. Působí na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a v České republice. Skupina od svého založení v roce 1993 realizovala projekty kancelářských, obchodních a logistických nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou přesahující 550 tisíc m2. Zaměstnává 350 lidí, spravuje a rozvíjí aktiva v hodnotě 1,3 miliardy eur a udržuje svou silnou finanční pozici s vlastním kapitálem přesahujícím 800 milionů eur. Skupina HB Reavis využívá integrovaný obchodní model zahrnující development, výstavbu, správu majetku a investic dalších subjektů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video