Herec Jude Law se setká s prezidentem | E15.cz

Herec Jude Law se setká s prezidentem

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lesk pětačtyřicátého ročníku filmového festivalu v Karlových Varech zvýší svou přítomností britský herec Jude Law.

Sedmatřicetiletý Jude Law je v současnosti jedním z nejexponovanějších herců Hollywoodu. Na letošním festivalu převezme Cenu prezidenta festivalu. Křišťálový globus mu předá prezident Jiří Bartoška.
„Jude Law přijede převzít Cenu prezidenta osobně, jeho účast máme potvrzenou a věříme, že ke změnám již nedojde,“ potvrzuje osobní Lawovu účast v Karlových Varech mluvčí festivalu Uljana Donátová.
Při příležitosti ocenění Juda Lawa uvede festival film Talentovaný pan Ripley. Za roli syna amerického loďaře Dickieho Greenleafa získal Law první nominaci na Oscara.
Následujícími rolemi Law potvrdil svou oprávněnou hvězdnou hereckou pozici. Pracoval s předními režiséry jako Steven Spielberg, Sam Mendes, Jean Jacques Annaud, Mike Nichols. Druhou nominaci na Oscara přineslo Lawovi drama Návrat do Cold Mountain, zaujal také v mimořádné filmové adaptaci slavné divadelní hry Na dotek. Diváci v tuzemsku měli v poslední době možnost ocenit jeho herectví ve filmech Terryho Gilliama Imaginárium dr. Parnasse a v nové adaptaci románu Sherlock Holmes.
Jude Law získal řádku cen i za svou divadelní práci. Nadšené ohlasy vzbudila londýnská inscenace Hamleta z roku 2009, v níž vytvořil titulní roli kralevice dánského.
Jude Law je nositelem prestižního řádu Rytíř umění a literatury Francouzské republiky. Angažuje se také v řadě charitativních projektů a mírových aktivit. Jeho partnerkou je prý herečka Sienna Millerová.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video