Indexy cen stavebních pozemků - duben 2008

Uváděné průměrné ceny jsou stanoveny jako prosté aritmetické průměry výběrových souborů. Individuálním zájemcům lze poskytnout i údaje o měnivosti prezentovaných středních hodnot.

Informační materiál o vývoji nabídkových stavebních pozemků zpracovává výhradně pro REALIT tým odborníků vedený doc. ing. Václavem Dolanským, CSc., vedoucím odboru managementu a marketingu na strojní fakultě ČVUT v Praze. Tento tým měsíčně aktualizuje informační databázi o cenách pozemků. Data jsou čerpána z běžně dostupných informačních zdrojů, jako jsou například inzertní přílohy novin a časopisů, nabídky realitních kanceláří, Annonce atd. Tým rovněž vítá jakékoli připomínky a doporučení, které by mohly přispět ke zvýšení spolehlivosti prezentovaných informací.

Vliv inženýrské vybavenosti na ceny stavebních pozemků Lepší orientaci a spolehlivější odhady cen stavebních pozemků umožňují následující relace mezi jejich cenami a jejich inženýrskou vybaveností: n ceny stavebních pozemků vybavených všemi inženýrskými sítěmi (voda, elektřina, kanalizace, plyn) jsou nejméně o 15 procent vyšší než uváděné průměrné ceny; n ceny stavebních pozemků vybavených třemi inženýrskými sítěmi (například voda, elektřina, kanalizace) jsou asi o 7 procent vyšší než uváděné průměrné ceny; n ceny stavebních pozemků vybavených dvěma inženýrskými sítěmi (například voda a elektřina) jsou nejméně o 15 procent nižší než uváděné průměrné ceny; n ceny stavebních pozemků bez jakékoli inženýrské sítě jsou nejméně o 50 procent nižší než uváděné průměrné ceny.