Kempného čeká role diváka

Hodonínský rodák Michal Kempný přijde o zápas pod širým nebem mezi Brnem a Pardubicemi. Kometa ho zatím nepotřebuje.

Má to být show, na kterou přijde pětadvacet tisíc diváků.

Ale Michala Kempného, zadáka brněnské Komety, budou na ledě hledat marně. Dvacetiletý obránce původem z Hodonína si hokejové utkání pod širým nebem mezi týmy Brna a Pardubic odbude pouze v roli diváka. Hostuje totiž v Havlíčkově Brodě.

„Změnit se to může jedině, kdyby se Kometě někdo zranil nebo potřebovali pomoct. Mrzí mě to, ale nic nenadělám. Jsem rád, že jsem teď v Havlíčkově Brodě, kde dostávám dost herního času,“ říká Kempný.

Zápas na stadionu bez střechy už ale odehrál. A dokonce v dresu Hodonína. Byl ještě v žácích, když s týmem zamířil na turnaj u Brna.

„V momentě, kdy sněží nebo fouká, není to pro hráče nic příjemného. Stejně jako když je velký mráz. Rozdíl mezi krytou halou a širým nebem je citelný,“ srovnává hodonínský rodák.

S přípravou na prestižní zápas hráčům Komety nepomůže, malou radu pro ně ale má. Důležité je podle něj teplé prádlo pod výstrojí. „Kluci si jistě poradí i beze mě. Termoprádlo nosí při běžném utkání, takže i venkovní zápas určitě zvládnou. Každopádně jim přeju, aby si zápas užili a získali body,“ tvrdí Kempný.

Jeho start vidí jako málo pravděpodobný i trenér Komety Vladimír Jeřábek. „Zatím ještě netuším, ale nastoupí pravděpodobně opravdu jen tehdy, když se před duelem někdo zraní,“ sdělil Jeřábek.

Sledovaný zápas sehrají týmy Pardubic a Brna 2. ledna na plochodrážním stadionu ve Svítkově. Bude to novodobá premiéra v českém hokeji. „Střetnutí bereme prestižně. Přistoupíme k němu ale jako ke každému utkání extraligy. Hlavně bychom neradi ztratili body,“ dodal kouč Jeřábek.

Pokud to Kempnému povinnosti v havlíčkobrodském klubu Rebelů dovolí, chce utkání vidět. Přání se mu možná splní. K prvnímu duelu v novém roce nastoupí až 5. ledna, tři dny po sledovaném zápase.
„Je to hlavně akce pro fanoušky. Ve Spojených státech amerických nedávno udělali nový rekord. Na zápas univerzitní ligy tam přišlo přes sto tisíc lidí. Tady jich bude sice méně, ale i tak to bude pro hráče úžasný zážitek,“ míní Kempný.