Hugo Boss kontaktuje značky se slovem boss v názvu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Komik si změnil jméno na Hugo Boss, aby vytrestal módní dům

nos

Britský komik Joe Lycett si nechal oficiálně změnit jméno na Hugo Boss. Reaguje tak na aktivitu stejnojmenného módního domu, jenž tlačí na malé firmy a organizace, které používají v názvu slovo boss, aby je odstranily.

Lycett na Twitteru vyzval luxusní oděvní společnost, aby stáhla své požadavky na přejmenování malých firem, které jí nikterak nekonkurují včetně například pivovarské společnosti Swansea Boss Brewing. Rebranding by je totiž vyšel na obrovské peníze. Zprávu uvedl britský server The Independent.

„Společnost Hugo Boss, která má obrat přibližně 2,7 miliardy dolarů, zaslala dopisy se svými požadavky řadě malých podniků a charitativních organizací, které používají slovo boss nebo jemu podobné včetně malého pivovaru ve Swansea,“ napsal Lycett na Twitteru s tím, že se sám nechal oficiálně přejmenovat na Hugo Boss. Všechny mé budoucí výroky již nebudou od Joe Lycetta, ale od Huga Bosse, doplnil.

Obrátit krávu nestačí. Stát rozhodl, co jsou potraviny dvojí kvality

Změnu jména bude řešit v nové epizodě své show na kanálu Channel 4, ve které bojuje za práva britských spotřebitelů.

Zpráva se setkala s podporou od jeho příznivců včetně zmíněného pivovaru Boss Brewing, který jeho krok označil za úžasnou podporu.

Z dubajské kuchyně míří miliony porcí do oblak. Moderní komplex pohání solární energie

Značku se slovem Boss v názvu má i vydavatelství známého českého rappera Vladimira 518 Bigg Boss. „S tím jsme se zatím nesetkali. Obecně si ale myslím, že na slova by nikdo neměl mít právo,“ říká umělec.

Sám řešil podobnou věc. Když pojmenoval vydavatelství slovem Bigg se dvěma písmeny g s ambicí se odlišit, zjistil, že pod stejným názvem běží v indické televizi reality show Bigg Boss. 

Hvězdy NBA by se neměly zdravit plácnutím s fanoušky. Jaké akce se už kvůli viru zrušily
Když se pivař chopí Photoshopu: reakce internetových vtipálků na změnu DPH, která se stala Absurditou roku

Autor: nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!