Amy Winehouse měla připravené celé album, stihla nahrát je dvě písně | E15.cz

Amy Winehouse měla připravené celé album, stihla nahrát je dvě písně

Amy Winehouse
Amy Winehouse
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská zpěvačka Amy Winehouse chtěla své třetí studiové album sestavit jen ze svých vlastních nových originálů. Stihla z nich však nahrát jen dvě písně, které se objeví na kompilačním albu. To má podle agentury AP vyjít ve Velké Británii 5. prosince a o den později ve Spojených státech.

Winehouse sama napsala všechny písně, které se měly objevit na jejím třetím albu. Navrhla si i názvy skladeb.

Producent Salaam Remi uvedl, že soulová zpěvačka, která zemřela na otravu alkoholem ve svých 27 letech, s vydáním nového materiálu nespěchala. Chtěla totiž nejdřív nahrát jazzové album se „superskupinou“, která by zahrnovala například amerického hudebníka Questlove, který získal s kapelou The Roots cenu Grammy

Z napsaných skladeb Winehouse nahrála jen dvě ze svých nejnovějších písní a obě se objeví na kompilaci Lioness: Hidden Treasures.

Podle Remiho, jenž produkoval i předchozí dvě alba zpěvačky Frank a Back to Black, byla Winehouse jako skladatelka perfekcionistkou. „Věnovala tomu spoustu času a konečně ve všech jejích písních je něco autobiografického, takže si musela něco prožít, pak se z toho dostat a pak to zpětně analyzovat, aby o tom mohla napsat,“ řekl Remi. Producent připustil, že nemá tušení, co se s napsanými songy stane.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video