Další Tunickova akce: fotografovi pózovalo v Mnichově 1700 naháčů | E15.cz

Další Tunickova akce: fotografovi pózovalo v Mnichově 1700 naháčů

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bez jediného kousku oblečení dnes pózovalo přibližně 1700 lidí v Mnichově americkému umělci a fotografovi Spenceru Tunickovi. Pomalovaná těla se na různých místech bavorské metropole stavěla do formací, které měly symbolizovat některé motivy z operní teatrologie Richarda Wagnera Prsten Nibelungův. Projekt, ve kterém se původně počítalo až s 2500 naháči, se uskutečnil v rámci zahájení mnichovských operních slavností.

Agentura DPA napsala, že první modelové a modelky se šatů začali zbavovat již kolem třetí hodiny ranní a nahá těla si pak potírali zlatou a červenou barvou. Na náměstí před bavorskou operou se poté shromáždili do kruhu, který měl symbolizovat jeden z motivů Wagnerova díla.

Spencer TunickAutor: ctk

Do projektu se původně přihlásilo 2500 lidí, sám autor snímků ale počítal s tím, že účastníků bude méně. Tunick, který je znám svou vášní pro hromadné akty, spoušť poprvé stiskl asi o dvě a čtvrt hodiny později krátce po východu slunce. Venkovní teplota v tu dobu nepřesahovala 13 stupňů Celsia.

Tunickovy lidské instalace

Tunick už vytvořil instalace naháčů ve městech v celém světě, od Montrealu přes Melbourne a Barcelonu až po Buenos Aires. Například v březnu 2010 mu pózovalo přes pět tisíc naháčů u slavné budovy australské opery v Sydney.

Svůj dosud největší projekt uskutečnil v Mexiku v roce 2007, kde mu pózovalo pro jeho fotografii hromadného aktu 18 000 nahých lidí.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video