Mladíčci z Velké Británie porazili na cenách MTV Rihannu | E15.cz

Mladíčci z Velké Británie porazili na cenách MTV Rihannu

Britsko-irská skupina One Direction na předávání MTV Video Music Awards.
Britsko-irská skupina One Direction na předávání MTV Video Music Awards.
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Britská chlapecká skupina One Direction ovládla udělování cen hudební televize MTV Video Music Awards. Ze čtvrtečního slavnostního vyhlášení si odnesla hned tři ocenění a zastínila tak zpěvačku Rihannu, která byla s pěti nominacemi hlavní favoritkou večera.

Skupina sestavená z účastníků britské verze soutěže X Faktor si odnesla ocenění pro nejlepšího nového umělce. Porazila také Rihannu i kanadského zpěváka Justina Biebera v kategorii nejlepšího popového hudebního videa. Její třetí trofejí se stala cena diváků.

„Mnohokrát děkujeme! Na téhle show jsme vyrůstali a odnést si některou z těchto cen je prostě neuvěřitelné,“ řekl jeden ze členů skupiny Niall Horan.

Skupina One Direction vydala zatím dvě alba a má pět členů ve věku zhruba dvaceti let. Když se loni v zimě vydala na svoje první samostatné turné po Anglii a Irsku, vyprodala všechny lístky za pouhých 12 minut.

Barbadoská zpěvačka Rihanna nakonec proměnila ze svých pěti nominací na ceny MTV pouze jedinou. Uspěla ale v té nejprestižnější kategorii, když dostala ocenění za nejlepší hudební video roku za svou píseň We Found Love.

Ceny MTV jsou považovány za ocenění, u nichž je zvlášť obtížné odhadnout výsledky. V minulosti je také provázela řada kontroverzí, když například v roce 2003 fascinoval diváky polibek Madonny a Britney Spearsové přímo na pódiu. Letošní slavnostní večer, během kterého vystoupili mimo jiné frontman skupiny Green Day Billy Joe Armstrong, Lil Wayne nebo Taylor Swiftová, ale žádné překvapivé momenty nepřinesl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.