Na pláži v Riu byla odhalena obří socha španělského umělce | E15.cz

Na pláži v Riu byla odhalena obří socha španělského umělce

ČTK

Obří socha představující hlavu čtrnáctileté dívky se stala novou dominantou i atrakcí slavné pláže Botafogo v brazilském Rio de Janeiru. Bílá, 12 metrů vysoká socha z pryskyřice a mramorového prachu je nejnovějším dílem španělského umělce Jaumeho Plensy, kterému její vytvoření trvalo čtyři měsíce.

Socha s názvem Olhar nos meus sonhos (Vidět mé sny) zpodobňuje dívku se zavřenýma očima, píše server BBC News. Plensa uvedl, že jejím smyslem je „přimět lidi ke snění“. Na pláži bude vystavena následující dva měsíce v rámci veřejné výstavy uměleckých děl nazvané Další idey pro Rio.

Sochař, který se narodil v roce 1955 v Barceloně, je známý vytvářením velkých objektů určených pro veřejná prostranství. Jeho dílo nazvané Echo vystavené v newyorském parku na Madison Square, zobrazuje hlavu devítileté dívenky ponořené v myšlenkách.

V roce 2009 v době českého předsednictví EU vystavil Plensa jednu ze svých soch i v Praze. Jeho pět metrů vysoká a téměř 3000 kilogramů vážící socha vyřezávaná laserem z kartáčované oceli se jmenovala WE. Umělec ji složil z písmen a znaků pocházejících z celkem osmi různých zemí a kultur.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.