Obrazem: National Geographic photo contest 2011 | E15.cz

Obrazem: National Geographic photo contest 2011

Kristina Blümelová

Magazín National Geografic zveřejnil vítěze své tradiční soutěže fotografií Photo contest 2011. Profesionální i amatérští fotografové zaslali do soutěže na 20 tisíc snímků z více než 130 zemí světa. Hodnotící komise složená z fotografů Tima Lamana, Amy Toensingové a Petera Essicka pak zaslané snímky roztřídila do kategorií Lidé, Místa a Příroda a hodnotila u nich hlavně kreativitu a fotografickou kvalitu.

Hodnotící komise složená z fotografů Tima Lamana, Amy Toensingové a Petera Essicka pak zaslané snímky roztřídila do kategorií Lidé, Místa a Příroda a hodnotila u nich hlavně kreativitu a fotografickou kvalitu.

Celkový vítěz získá 10 tisíc dolarů a výlet do centrály National Geographic ve Washingtonu, kde se zúčastní National Geographic foto semináře.

Celkovým vítězem a zároveň vítězem kategorie Příroda se stala makrofotografie hmyzu v dešti nazvaná „Splashing“ od Shikheia Goha. Snímek byl pořízen v IndonéziiCelkovým vítězem a zároveň vítězem kategorie Příroda se stala makrofotografie hmyzu v dešti nazvaná „Splashing“ od Shikheia Goha. Snímek byl pořízen v IndonéziiAutor:
Celkovým vítězem, a zároveň vítězem kategorie Příroda se stala makrofotografie hmyzu v dešti nazvaná „Splashing“ od Shikheia Goha. Snímek byl pořízen v Indonézii

Vítězem kategorie Místa se stal snímek duhy nad filipínským ostrovem Onuk po bouřce. Autorem je George Tapan.Vítězem kategorie Místa se stal snímek duhy nad filipínským ostrovem Onuk po bouřce. Autorem je George Tapan.Autor:
Vítězem kategorie Místa se stal snímek duhy nad filipínským ostrovem Onuk po bouřce. Autorem je George Tapan

V kategorii Lidé zvítězil snímek Izabelle Nordfjellové, zobrazující laponského lovce sobů v oblasti ArjeplogV kategorii Lidé zvítězil snímek Izabelle Nordfjellové, zobrazující laponského lovce sobů v oblasti ArjeplogAutor:
V kategorii Lidé zvítězil snímek Izabelle Nordfjellové, zobrazující laponského lovce sobů v oblasti Arjeplog

Další oceněné snímky NG Photo contest 2011

Autor: Kristina Blümelová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!