Roztocké muzeum představí výstavu komiksů o odboji | E15.cz

Roztocké muzeum představí výstavu komiksů o odboji

výstava Ještě jsme ve válce
výstava Ještě jsme ve válce
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po výstavě v Poslanecké sněmovně míří výstava „Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. století“ do Středočeského muzea v Roztokách u Prahy. Zde bude poprvé k vidění pro širokou veřejnost, vernisáž proběhne 24. května a výstava potrvá až do 2. září 2012. Občanské sdružení Post Bellum touto formou představuje příběhy a skutečné osudy lidí, kteří bojovali s totalitními režimy 20. století.

Tři scénáristé. Třináct špičkových českých a slovenských výtvarníků. Třináct komiksů nakreslených podle vyprávění třinácti skutečných lidí. Třináct strhujících příběhů z válečné fronty, koncentračních táborů, komunistických kriminálů i prostředí Státní bezpečnosti.

Příběhy, s nimiž se setkáte na panelech výstavy, zaznamenali dokumentaristé z neziskové organizace Post Bellum v rozmezí let 2001–2011. Sdružení Post Bellum natáčí s pamětníky rozhovory, které pak ukládá na internetový portál Paměť národa. Kompletní komiksové příběhy pamětníků, jejichž zkrácené verze jsou obsahem výstavy, naleznete ve stejnojmenné knize „Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. století“.

Výstava je připravena ve spolupráci se sdružením Post Bellum, Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem – Rádio Česko, za podpory nadace Crocodille a dalších.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.