Ve filmové verzi Čtyřlístku si Fifinka natáhne kalhotky | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Ve filmové verzi Čtyřlístku si Fifinka natáhne kalhotky

Ve filmové verzi Čtyřlístku si Fifinka natáhne kalhotky
Záběr z připravovaného filmu.
• 
ZDROJ: Bio Illusion

ČTK

Koncem ledna příštího roku bude mít premiéru celovečerní animovaný snímek režiséra Michala Žabky Čtyřlístek ve službách krále.

Na filmovém plátně se tak po více než 40 letech od svého zrodu poprvé objeví nejoblíbenější domácí komiksové postavičky Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa a s nimi i král Rudolf, lev Aurix, alchymista Kelley a démon zkázy Zimozel, které nakreslil výtvarník Jaroslav Němeček. Oznámila to Pavlína Šmídmajerová ze společnosti Bio Illusion.

Film vzniká ve studiu Alkay Animation Prague, kde na něm pracovalo více než čtyřicet animátorů z celého světa. Souběžně se snímek stříhá a ozvučuje. „Ve vydavatelství Čtyřlístek se připravuje komiksový přepis filmového scénáře, který se objeví na trhu před Vánoci. V současné době je už hotový také hlavní vizuál, který navrhl Němeček. Nakonec podlehl nátlaku střihače Luďka Hudce a tradiční růžové šatičky Fifinky doplnil krajkovými kalhotkami,“ uvedla Šmídmajerová.

Snímek vznikl podle námětu a scénáře Hany a Josefa Lamkových. Jeho producenty jsou Miloslav Šmídmajer ze společnosti Bio Illusion a Aleš Tříska z distribuční firmy Cinemart. Ta uvede snímek do kin.

Komiks Čtyřlístek se zrodil v roce 1969. Na plátně se objeví pět desítek postav. Hlavní čtveřici namluvili Tereza Bebarová, Karel Heřmánek, Ondřej Brzobohatý a Bohdan Tůma. Dalším propůjčí hlasy například Vladimír Brabec, Jiří Lábus, Dalimil Klapka, Pavel Kříž, Petr Nárožný, Vladimír Javorský a Ota Jirák.

„Půjde o dobrodružný příběh s komediálními prvky,“ uvedl Šmídmajer přesně před dvěma lety, když natáčení startovalo. Rozpočet filmu, který podpořil Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie, by se měl vejít do 30 milionů korun. Režisér, scenárista, výtvarník a filmový architekt Michal Žabka prý na Čtyřlístku vyrůstal. Jeho sešity si prohlížel už v době, kdy ještě neuměl číst.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!