Lidé stahují častěji z Google Play než z AppStoru. Apple ale vydělá víc | E15.cz

Lidé stahují častěji z Google Play než z AppStoru. Apple ale vydělá víc

Apple (ilustrační foto)
Apple (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Dale Gillard via Flickr

Mobilmania.cz, Jan Láska

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Google se sice může pochlubit větším množstvím stažených aplikací ze svého marketu Play Store, Apple má zase výrazně vyšší tržby z placených aplikací. A co jsme v roce 2015 stahovali nejčastěji?

Markety s aplikacemi tvoří páteř mobilních ekosystémů. Z množství a kvality dostupných aplikací se do velké míry odvíjí oblíbenost a tedy i úspěšnost současných mobilních platforem. Největšími rivaly jsou v tomto směru Android s Google Play Storem a iOS s AppStorem. Agentura App Annie specializující se na mobilní aplikace vydala statistiku, která ukazuje, jak si oba markety vedly v roce 2015.

Objemy stažených aplikací z AppStore a Google Play Store.

Objemy stažených aplikací z AppStore a Google Play Store. Autor: Repro MobilMania.cz

Zatímco AppStore už třetím rokem prakticky stagnuje v počtu stažených aplikací, obchod Google Play zažívá kontinuální růst. V roce 2015 se z něj stáhlo dvakrát více aplikací než z obchodu Applu. Absolutní čísla nicméně neznáme, grafy ukazují pouze procentuální hodnoty.

Tržby ze stažených aplikací v AppStore a Google Play Store

Tržby ze stažených aplikací v AppStore a Google Play Store Autor: Repro MobilMania.cz

I přes poloviční množství stažených aplikací Apple generuje výrazně vyšší zisky. Podle studie jsou příjmy z aplikací zhruba o 75 % větší než u Googlu. Nejvíce placených nákupů realizují uživatelé v Číně, Japonsku a Spojených státech. Majitelé Androidů dávají přednost bezplatným aplikacím, z těch placených mají nejraději hry.

Top 10 nestahovanějších aplikací a her

Top 10 nestahovanějších aplikací a her Autor: Repro MobilMania.cz

Nejstahovanější aplikací byl v roce 2015 opět messenger WhatsApp, který se pomalu blíží k hranici miliardy uživatelů. Následují další tři aplikace od Facebooku, který se jasně stává nejúspěšnějším vývojářem. Mezi hrami kralovaly tituly Subway Surfers, Candy Crush Saga a Clash of Clans.

Článek vyšel na webu MobilMania.cz

Autor: Mobilmania.cz, Jan Láska

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video