Luxusní bytový komplex v Modřanech | E15.cz

Luxusní bytový komplex v Modřanech

Již letos na jaře chce irská realitní společnost Quinlan Private Golub začít v pražských Modřanech stavět soubor luxusních bytových domů Modřanský háj, který by v konečné fázi měl nabídnout přibližně 600 nových bytů a rodinných domů. Tento projekt má na český trh přinést revoluční koncept bydlení.

Velká flexibilita, lokalita na pomezí současné zástavby a lesa, nová infrastruktura pro budoucí rezidenty a zajímavý design a dispozice bytových a rodinných domů - to jsou hlavní přednosti projektu Modřanský háj. Budoucí nájemníci budou mít na výběr z několika typů domů s bytovými jednotkami od 1+kk po luxusní vily o 5+kk. Všechny jednotky budou navíc doplněny zahradami, terasami, balkony a garážovým stáním. „Náš koncept směřuje k tomu, že bydlíte zároveň ve městě a zároveň na venkově,“ říká Lenka Tučková, manažerka prodeje a marketingu developera. Podle jejích slov projekt využívá svahu ve stráni zakončeného lesem k realizaci domů různého typu. Zatímco ve spodní části svahu budou maximálně třípatrové bytové domy, směrem k lesu bude prostor pro luxusnější domy. „Naší filozofií je prostor maximálně otevřít i obyvatelům stávající zástavby. Plánujeme proto s infrastrukturou včetně komunikací navázat na stávající silnice, uvnitř areálu budou veřejně přístupné plochy včetně například dětského hřiště či polyfunkčního domu s drobným detailem a službami,“ popisuje dále Lenka Tučková.

#####Tři typy domů

V několika fázích by se mělo na pomezí Modřan a Komořan postavit celkem 600 bytových jednotek. „V první fázi, kterou začínáme, nabídneme 122 bytových jednotek včetně modelového bytu,“ pokračuje zástupkyně firmy Quinlan Private Golub. Celý koncept počítá s pěti typy domů. Prvním typem jsou nízkopodlažní třípatrové bytové domy se společným parkováním. Dolní bytové jednotky budou mít zahradu, horní terasu. Na tyto domy budou navazovat terasové domy, kde ke každému bytu náleží velká terasa se zahrádkou. Dále tady budou vila domy, což je něco, jako byly dříve činžovní vily. V každém bude maximálně šest bytových jednotek, k bytu bude náležet privátní garáž. Vrcholem luxusu pak budou domy u lesa, dvojdomy a samostatné vily se zahradou, která končí hned u lesa. Zajímavé je i technické řešení samotných bytových jednotek. I ten nejmenší byt bude mít takzvanou technickou místnost, aby například pračka nezabírala prostor v koupelně. Samozřejmostí je i například sklep. „Máme územní rozhodnutí, stavební povolení bychom měli mít v březnu,“ doplnila Lenka Tučková. Když všechno dobře půjde, měly by vlastní stavební práce začít v dubnu. První jednotky by pak měly být k nastěhování začátkem příštího roku.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!