Mažoretka velí akcím pro děti | E15.cz

Mažoretka velí akcím pro děti

Martina Jančiková, která pracuje v Juventusu Karviná, uzavírá seriál Sedmičky o osobnostech města.

Nikola Klimšová
Karviná

Pracovat s dětmi byl vždycky její sen. I když se její profesní kariéra ubírala úplně jiným směrem, nakonec si Martina Jančiková cestu k dětem našla a dnes je vedoucí oddělení zájmové činnosti příležitostného střediska volného času Juventus. Ve škole jí nešla matematika, a tak se smířila s tím, že v mateřské škole pracovat nebude. Po škole začala sekat kotlety a prodávat salámy v obchodě v Orlové a pak si střihla roli pracovnice ve velkoskladu. Jako mladá slečna měla spoustu zájmů a mimo jiné pochodovala jako mažoretka. Přišla možnost vést jako vedoucí ostatní mažoretky. „Tehdy jsem dostala nabídku vést jako dobrovolný vedoucí kroužek mažoretek v Juventusu Karviná. Nepřemýšlela jsem dlouho a nabídku jsem přijala,“ vzpomíná na své začátky Jančiková. K mažoretkám se časem přidalo více aktivit a Jančiková se stala zaměstnancem Juventusu nastálo. Vedla v něm spoustu kroužků a pro děti založila třeba M-klub. „Před Juventusem denně postávala patnáctiletá děcka a plivala po schodech. Tak jsem jednou za nimi vyšla ven a řekla jim, ať jdou místo toho plivání se mnou něco dělat. A ony šly. Pak jsme spolu jezdili na výlety, pořádali různé akce. Prostě jsme si užívali,“ povídá Jančiková. Podle známých je nabitá energií a nápady. „Před Martinou smekám a stále přemýšlím nad tím, jak to všechno zvládá. Má úžasný temperament a děti ji zbožňují,“ říká její přítelkyně Věra Sztworoková.
Pro děti z Karviné připravuje Jančiková řadu akcí. Z těch nejznámějších je to třeba Dívka roku, Drakiáda nebo Dětský den. „Právě jsem skončila s pořádáním tanečních pro klienty Hosana. Jsem na to docela hrdá, protože se to povedlo. Studenti a učni z karvinských škol tančili s lidmi, kteří mají tělesné nebo duševní postižení. Bylo docela náročné sestavit páry, ale nakonec měly spolu závěrečnou a šluskolonu,“ popisuje Jančiková.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.