Medvědí tiskovka na golfu | E15.cz

Medvědí tiskovka na golfu

Hokejisté Berounských Medvědů uspořádali pro své příznivce tiskovou konferenci, na které nastínili cíle do sezony.

V krásném prostředí golfového areálu uspořádalo vedení Berousnkých Medvědů tiskovou konferenci před začátkem sezony. Samotné konferenci předcházel golfový turnaj pro hráče a sponzory klubu. Poté se však již na nic nečeklo a začalo se debatovat o hokeji.
Jedním z hlavních bodů, do kterého se opřel hned ze začátku starosta Berouna a víceprezident Berounských Medvědů Jiří Besser, bylo financování klubu. „Letošní rok pro nás bude nejtěžší v historii. Strašně mě mrzí, že jsme přišli o významnou finanční podporu z kraje. Vnímám to hodně negativně. Na sport jako kdyby se zapomělo,“ uvedl hned z kraje víceprezident klubu Jiří Besser.
Fakt, že finanční krize postihla i zázemí sportovních klubů potvrzuje svým vyjádřením prezident klubu Viktor Burket. „Ročně se rozpočet pohyboval okolo dvanácti až třinácti milionů korun. V letošním roce tomu nebude jinak, avšak musím přiznat, že rozpočet je stále nenaplněn a finanční prostředky chybí.“
Po kontraverzním tématu, na které padlo ještě několik ostrých slov a názorů, se začal probírat samotný hokej. Spoluprácí se Spartou dostal berousnký klub nový rozměr. Zkušené a ostřílené hokejisty z Berouna doplnili po dohodě neméně kvalitní, mladí a ambiciozní hokejisté z extraligového klubu. „Kádr je téměř hotov a skoro uzavřen. V týmu máme mladíky, ale i opravdové veterány jako je Jarda Nedvěd,“ pospal situaci prezident klubu Viktor Burket. Právě na Jaroslava Nedvěda, který si prošel i zámořskými týmy a ve Spartě patřil k oporám v obraně, směřovala další otázka, zda- li je schopen již ve svých čtyřiceti letech vydžet zátěž, kterou ptvní liga přináší. „Neabsolvoval jsem fyzickou přípravu s týmem. To by na mě už bylo opravdu moc. Takže jsem měl individuální plán. Na ledě jsem už byl s týmem a věřím tomu, že vydržím celou sezonu a zranění nepřijde,“ uvedla opora Berousnkých Medvědů Jaroslav Nedvěd.
V přípravě dokázal Beroun pouze jednou jedinkrát vyhrát doma s Kadaní(3:2). Na druhou stranu množství proher a vysokých přídělů například od Tábora(2:6) nebo Chomutova (1:8) není pro hráče pozitivní imupls do sezony. „Vysvětluju si to několika důvody. Mužstvo i já si musíme na sebe zvyknout. Příprava byla hodně o nácviku hry. Do klubu přišlo mnoho mladých a nových hráčů a ti se teprve musím sehrát,“ nastínil jeden z důvodů trenér mužstva David Volek. Ten přišel v létě k mužstvu, a svými novými metodami a zkušenostmi hráče patrně trochu zaskočil. „Je pravda, že ze začátku jsme byli hodně rozhozený. Ty poslední dva zápasy však ukázaly, že došlo k velkému skoku, a že mužstvo sílu má,“ pozitivně dodává trenér Volek.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!