Městská policie v Liberci rozšíří počet okrskářů, osvědčili se | e15.cz

Městská policie v Liberci rozšíří počet okrskářů, osvědčili se

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Městská policie v Liberci rozšíří počet strážníků - okrskářů. Zatím jich je osm, od příštího roku by se měli objevit další dva na velkých libereckých sídlištích v Pavlovicích a Ruprechticích.

Od května jsou okrskáři v osmi čtvrtích a velmi se tam osvědčili, řekl dnes novinářům ředitel městské policie Ladislav Krajčík.
Podle něj se snaží okrskáři v místě svého působení poznat co nejvíce obyvatel a získat si jejich důvěru. S jejich pomocí bojují proti vandalismu, výtržnostem, drobným krádežím nebo špatnému parkování. „Měli by znát, co obyvatele v jejich okrsku trápí. Lidé zase vědí, že se mohou obrátit na svého strážníka,“ konstatoval.
Podle průzkumu, který policie v minulých dnech mezi Liberečany provedla, zná svého okrskáře skoro polovina z nich, třetina zná dokonce kontakt na něj. Další třetina oslovených ale projekt policie nezná a pěti procentům lidí se nelíbí.
Městská policie v Liberci má přes 90 strážníků. Okrskáři působí ve dne i v noci ve čtvrtích Františkov - Růžodol I, Jeřáb - Horní Růžodol, Janův Důl - Karlinky, Horní - Dolní Hanychov, Rochlice, Vesec - Doubí a Vratislavice nad Nisou. Policie prošla letos reorganizací, jejímž cílem bylo dostat víc strážníků do ulic a zaměřit se na prevenci kriminality.
Projekty strážníků podpořilo dotacemi ministerstvo vnitra. Nejnáročnější bude podle policie zřízení nového bodu kamerového systému na křižovatce Na Rybníčku. Pořízení techniky přijde na víc než půl milionu. Další projekt pamatuje na seniory, policie zřídila informační tísňový servis. Telefonní linku 488 578 188 mohou použít ke kontrole nezvaných návštěv. Servis využívá databázi pracovníků vodárenských, energetických a plynárenských firem a pošty. Cílem je snížit případy zneužívání důvěřivosti seniorů. Ministerstvo přidalo i na kurzy sebeobrany pro ženy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video