Mrakodrapy na Chodově budou měřit 139 a 128 metrů | E15.cz

Mrakodrapy na Chodově budou měřit 139 a 128 metrů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mrakodrapy, které se na pražském Chodově chystá postavit společnost PPF, budou měřit 139 a 128 metrů. Takzvané Prague Eye Towers budou nejvyššími budovami v Česku. Zatím nejvyšší rozestavěnou budovou je brněnský mrakodrap AZ Tower, který má měřit 111 metrů a staví jej společnost PSJ. Východní věž Prague Eye Towers bude mít 32 nadzemních podlaží, západní o tři patra méně. Vyplývá to z dokumentace, kterou investor ve čtvrtek předložil k posouzení vlivu stavby na životní prostředí. V obou budovách jsou plánovány jen kanceláře a doplňkové stravovací provozy.

„Typická patra jsou navržena pro jednoho až čtyři nájemce po 250 čtverečních metrech,“ píše se v projektu. Ve věžích má pracovat okolo 5000 lidí. PPF chce začít stavět už na jaře, hotovo má být do léta 2015. Společnost plánuje stavbu výškové budovy v Česku již několik let. V roce 2008 představila studii, který počítala s vybudováním jedné věže vysoké 190 metrů. Později se ale PPF rozhodla pro dvě menší stavby.

Projekt Prague Eye Towers není prvním záměrem postavit na pražském Jižním Městě mrakodrapy. Společnost Melit chce přestavět takzvanou pochozí zónu na Hájích. Součástí projektu by měl být až 120metrový dům. Další vysoká budova by měla vyrůst na Litochlebském náměstí. Oba projekty ale ještě nezískaly potřebná povolení.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video