Muzikál Labyrint vášně se dočkal pokračování | E15.cz

Muzikál Labyrint vášně se dočkal pokračování

Hrdinou druhého dílu s podtitulem Křídla a propast je Ikaros. Premiéra je v sobotu 27. listopadu.

Vloni na podzim měl v Moravském divadle světovou premiéru muzikál Labyrint vášně, který získal Cenu čtenářů Sedmičky za nejlepší kulturní počin roku. Už tehdy jeho autoři Tomáš Hanzlík a David Hrbek upozorňovali, že jde teprve o úvod plánované trilogie. Téměř přesně na den po roce přinášejí skladatel s libretistou druhou část muzikálu inspirovaného řeckou mytologií. V sobotu 27. listopadu mají návštěvníci Moravského divadla možnost zhlédnout oba díly pohromadě.
Na jeviště se vrátí mýtičtí hrdinové Daidalos a Mínós, nově se představí syn boha moře Poseidona Théseus a jeho láska Ariadna. „Druhému dílu jednoznačně dominuje Ikaros, který byl předtím spíše okrajovou postavou,“zdůraznil autor libreta David Hrbek.
Tragikomickou postavu Thésea ztvární kontratenorista Bedřich Lévi. „Zajímavostí je, že Bedřich vyhrál národní kolo soutěže ve hře na imaginární kytaru,“ upozornil skladatel Hanzlík, který měl společně s Vendulou Johnovou na starost ošacení herců. „Scéna je velmi jednoduchá, takže o to výraznější musely být kostýmy, které upoutají pozornost. Inspirovali jsme se antikou, ale podívali se na ni současnýma očima. Hodně mi pomohla návštěva archeologického muzea v Neapoli,“ sdělil Hanzlík.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!