Nicklausovy pasti na hřišti Gut Altentann

Gut Altentann

Gut Altentann Zdroj: Golf Alpin

Gut Altentann, jedno z nejobtížnějších hřišť v Rakousku, se nachází v Henndorfu, deset minut jízdy od Salcburku. Navrhl ho legendární Američan Jack Nicklaus, nejúspěšnější golfista všech dob. Leží v samém středu Salzburských Alp a je obtížné ani ne tak výškovým převýšením, byť je zde terén samozřejmě zvlněný (menší Karlštejn), ale svou rafinovaností.

První devítku jsem se neustále snažil jako bogey hráč dostat druhou ranou (na čtyřparech) na green a vždy jsem si natloukl. S železnou pravidelností jsem končil v pískových bunkrech, kterých je kolem greenů 80. Zrada tkvěla v tom, že z odpalište se mi greeny zdály lehce dosažitelné, skutečnost však byla jiná. Jack Nicklaus věděl, jak to narafičit, abyste se spálili. A stejně tak to bylo s jamkami č. 7 a č. 18. To byly pasti přímo mistrovské.

Sedmička se musela hrát nejprve přes vodu. Jenže ta zkreslovala. Odvážně jsem si to namířil na nejvzdálenější část ferveje a nad prvním míčkem se zavřela voda. Pak i nad druhým a třetím a já jsem přestal počítat. Jamku jsem zbaběle škrtl. Na osmnáctce jsem byl zase odvážný, opět jsem se totiž nechal zmást. Tady byl problém v úzkém dopadu. Poprvé jsem skončil vlevo ve vodě, podruhé vpravo v neproniknutelné vysoké trávě.

Kdybych vzal kratší hůl, zahrál bezpečnou ránu a pak pokračoval na širokou fervej, udělal bych lépe. Jenže na kdyby se samozřejmě nehraje… V Golf Clubu Gut Altentann, který byl založený v roce 1989, si za hru na mistrovském hřišti navrženém americkou golfovou legendou nechají zaplatit.

V plné sezoně tu stojí hra ve všední den stejně jako o víkendu 100 eur. Jak jsem se dozvěděl od manažerky klubu, loni sem zavítalo kolem sta Čechů a letos očekávají, že to číslo bude větší. Ze zahraničí sem nejvíce jezdí Švýcaři, Němci a Italové.