Nová knihovna: jako v teráriu | E15.cz

Nová knihovna: jako v teráriu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prosklená přístavba fakulty nabídne od 1. prosince čtenářům volný výběr knih.

Jednatřicet tisíc svazků odborných knih, učebnic a skript čeká na přestěhování ze stísněných prostor v přízemí hradecké fakulty managementu do nové knihovny. „Otevřeno bude od 1. prosince. V přístavbě bude místo i pro učebny a parkoviště,“ řekl děkan fakulty Radim Jiroušek.
Proděkan pro vnější vztahy Oldřich Syrovátka s nadhledem označuje prosklenou přístavbu jako terárium. Z křižovatky je tam dobrý výhled, zvlášť když je uvnitř rozsvíceno. „Máme zájem na tom, aby sem chodila veřejnost. I proto bude celá prosklená část bez žaluzií, tedy otevřená světu,“ vysvětlil Oldřich Syrovátka. Protože univerzitní knihovna patří do systému veřejných knihoven, může sem přijít každý. Skripta si však lidé mohou na rozdíl od studentů fakulty půjčit jen na měsíc. Roční poplatek stojí sto korun. „Nabízíme služby jako všechny ostatní knihovny od studovny přes meziknihovní výpůjčky až po přístup na internet,“ vysvětlila vedoucí knihovny Pavla Přibylová. Většina knížek bude v policích ve volném výběru. Některé ale přece jen zůstanou ve skladu jako doposud a čtenáři si je budou muset vyžádat. „Nevěděly jsme, že tam bude volný výběr. Určitě to bude lepší,“ shodly se studentky Eva Němcová a Karolína Němečková.
Čtenáři zde naleznou i odborné knihy nejen z oblasti managementu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.