Nový realitní aukční portál rAukce nabízí své služby | e15.cz

Nový realitní aukční portál rAukce nabízí své služby

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Před několika dny byl spuštěn projekt nového internetového aukčního portálu rAukce (www.rAukce.cz), který je – jako jeden z mála – výhradně soustředěn na prodej a nákup nemovitostí.

#####Tato rubrika vzniká ve spolupráci s RNDr. Jiřím Burešem, Ph. D., předsedou České asociace dražebníků

Před několika dny byl spuštěn projekt nového internetového aukčního portálu rAukce (www.rAukce.cz), který je – jako jeden z mála – výhradně soustředěn na prodej a nákup nemovitostí.

Ojedinělý je především tím, že kombinuje výhody veřejné dražby s přednostmi elektronických aukcí s možností dosáhnout maximální skutečně tržní ceny nemovitosti. Portál rAukce nabízí řadu speciálních funkcí. Jmenovat lze například limitní cenu, kdy nemovitost nemůže být prodána v aukci pod tuto cenu stanovenou prodávajícím, přímý prodej (kup teď) umožňuje okamžitý prodej nemovitosti po celou dobu průběhu aukce, last call (poslední výzva) umožňuje zkrátit průběh aukce, a tím vyvinout tlak na kupující, a management prodeje zase dovolí prodávajícímu během aukce snižovat limitní cenu, vyhlásit last call, popřípadě opakovanou aukci při jejích upravených parametrech (vyvolávací cena, limitní cena či cena přímého prodeje).

Portál rAukce představuje i sofistikovanou elektronickou inzerci – nemovitost je vystavena množství zájemců na internetu včetně všech podrobností. Navíc každému prodávajícímu umožňuje komfortní management prodeje. Jedná se i o efektivní nástroj, který prověří na realitním trhu cenové očekávání prodejce nemovitosti.

#####Důkladná identifikace prodávané nemovitosti

#####Systém automatického přihazování

Portál rAukce využívá systém automatického přihazování, jako používá např. největší aukční server eBay. Účastník aukce si nastaví maximální částku, kterou hodlá do nemovitosti investovat, a systém nadále přihazuje za něj tak, aby vždy překonal podání ostatních účastníků jen o částku nezbytně nutnou. Šetří tím peníze všech účastníků a ekonomická efektivita aukce je tím umocněna. Všichni účastníci tak skutečně prodávají nebo nakupují za vzájemně nejvýhodnější, skutečně tržně dosažitelné ceny. Registrace do rAukce je zdarma a probíhá elektronicky.

Stačí vyplnit on-line formulář a e-mailem zaslanou smlouvu podepsat a poslat poštou na adresu provozovatele. Ten ji potvrdí a zašle uživateli zpět jedinečný aktivační kód. Tak je zajištěno, že uživatel systému je jednoznačně identifikován a v systému jsou pouze reální zájemci o koupi nebo prodej nemovitostí. Internetový prodej nemovitosti portálem rAukce v sobě zahrnuje všechny výhody mnoha existujících způsobů prodeje. V současné době je provozovatelem nabízeno i bezplatné vyhlášení aukce. Provize portálu je pouze v případě úspěšného aukčního prodeje a činí pouhé 1,2 procenta z aukční ceny účtované na vrub prodejce nemovitosti.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video