OBRAZEM: Město, hory a ruiny olympiády. Sarajevo je po obnovení lanovky lákavé jako dlouho ne | E15.cz

OBRAZEM: Město, hory a ruiny olympiády. Sarajevo je po obnovení lanovky lákavé jako dlouho ne

Jan Vávra

Sarajevo nabízí výletníkům genius loci čtvrtmilionového multietnického města sevřeného pohořím Trebevič a stejnojmenným vrcholem. Hlavní město Bosny a Hercegoviny ale dlouho nebylo pro turisty tak atraktivní jako letos. Svůj provoz totiž obnovila lanová dráha, která byla před 26 lety zničena během obléhání Sarajeva bosenskosrbskými jednotkami. Prohlédněte si fotoreportáž z místa, které si stále výrazněji říká o novou pozornost cestovatelů.

Stačí jen zhruba deset minut jízdy lanovkou a člověk se z centra bosenské metropole vyšplhá do výšky 1100 metrů. A potenciálních zážitků má před sebou hodně. Kdo si troufá, může se vydat ještě výše až na vrchol, který převyšuje Sněžku a nabízí další z řady výhledů na celou oblast. Pokud se pak rozhodne sejít pěšky až do Sarajeva, narazí na „pomník“ zimních olympijských her 1984 – zbytky bobové dráhy.

Prohlédněte si fotogalerii a v popiscích čtěte mimo jiné informace o reliktu bobové dráhy. Zjistěte také podrobnosti o ceně jízdy lanovkou či délce výstupu až na samotnou přírodní střechu Sarajeva:
S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!