Opavu naplní smích. Oslaví Den dětí | e15.cz

Opavu naplní smích. Oslaví Den dětí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poslední květnová sobota bude patřit v Opavě dětem. V parcích, na náměstí i v muzeu oslaví svůj den.

Malí Opavané si v sobotu 29. května připomenou Den dětí. Na chvíli se stanou archeology a v muzeu prozkoumají dávné nálezy i skryté symboly v obrazcích. Coby milovníci adrenalinu v parcích zdolají horolezeckou stěnu a promění se i v závodníky, když změří síly v jízdě na koloběžkách. Pobaví se při chůzi s balónkem na lžičce a vyrobí si svíčku.
„Připravili jsme ve spolupráci s více než dvacítkou organizací pestrý program po celý den,“ informovala vedoucí městského informačního centra Eva Balarinová.
Od devíti ráno bude dětem a jejich rodičům k dispozici muzeum, kde si děti zahrají na vědce, poskládají si mimo jiné keramickou kachli a budou soutěžit. V devět otevře brány také městský dopravní podnik. Bude tam den otevřených dveří spojený s dětskými soutěžemi. „K dopravě do sídla společnosti v Kylešovicích poslouží speciální linka z centra,“ dodala Balarinová. Spoj pojede po celý den každých čtyřicet minut.
Od dvou hodin odpoledne obsadí všechny parky v centru Opavy dětské atrakce a stánky. Soutěžit se bude v lovení ryb, malování i střílení. V parcích budou skákací hrady, skluzavky a trampolíny. Na programu jsou také ukázky šermu a bojových umění nebo luštění kvízu o zvířatech.
Slavnostní den uzavře představení pod širým nebem. Na Horním náměstí začne v šest večer pohádka Mach a Šebestová v podání herců Slezského divadla.
Vstup na všechny akce a atrakce je zdarma. Oslavy Dne dětí může zkomplikovat pouze počasí. Pokud by v sobotu pršelo, nebude program v parcích ani divadelní představení na náměstí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video