Opozdilec? To jsme v týmu všichni

Jaké je zákulisí kabiny druholigových hokejistů hradeckého KLH Vajgar? Útočník Marek Dvořák popisoval hráče tak, jak je zná málokdo.

Nejvíc sezon v hradeckém dresu má za sebou dvaatřicetiletý Marek Dvořák. Pouze rok nehrál za Hradec. Jediným cizincem v týmu je Rus Alexej Repkin a nejmladším hráčem, který figuruje na soupisce hokejového druholigového týmu KLH Vajgar, není nikdo jiný než osmnáctiletý brankář Daniel Krásný.
Tohle všechno si každý fanoušek snadno zjistí. Ale kdo je největší nervák, kdo chodí na tréninky pozdě, komu nejvíc chutná a kdo jezdí rychle, to ví jen zasvěcení.
Útočník Marek Dvořák je v hradeckém týmu nejdéle a své spoluhráče dobře zná. „Jen jako opozdilce bych musel jmenovat celý tým. Všichni chodíme do práce, není snadné přijít včas,“ říká Dvořák.

Největší tvrďák

Sem bych určitě zařadil Luboše Heršálka. Hraje hodně do těla. Je dobře narostlý a má k tomu fyzické dispozice. V zápasech je to pro Vajgar výhoda. I když hraje dost tvrdě, tak je to čistá hra, takže ani nesedí na trestné lavici.

Srandista

To budu muset napsat sebe. Všechny překřičím a pro jistotu říkám vtipy několikrát, aby nikomu nic neušlo. Kdyby jo, tak vtípek klidně zopakuji. Jakmile se někdo přeřekne, má prostě smůlu, hned mu to vrátím. Ale všichni to ví, a nikdo se nebrání.

Nervák

Michal Klíma alias Čenda. To je opravdu nervák, ale naštěstí se přemístil do Milevska. Byl stále vzteklý na sebe, na trenéra, na spoluhráče. Zkrátka pořád a na všechny. Teď hraje proti nám a nervák je to pořád stejný. Neustále se mračí a vzteká, ať hraje za kohokoliv.

Uplakánek

Vyloženě uplakánek není nikdo. Hlavně na ledě si nikdo nestěžuje. Kdo je ale pořád s něčím nespokojený, je David Kupec. Není smířený se svým výkonem, ledem, no prostě se vším. Spokojený je jen ve chvíli, kdy dá za zápas dva góly, na dva přihraje a Vajgar vyhraje. A ještě radši je, když vede kanadské bodování druhé ligy.

Závodník

Rychlá jízda. No to bude Aleš Skokan. Je neuvěřitelné, co všechno při své práci stihne objet. Ty jeho trasy Kamenice, Pardubice, Ostrava dává skoro denně. Nikdo nechápe, jak může bez problémů ujet tisíc kilometrů denně a  přijít na trénink. Vyspí se tři hodiny, jede zase do Ostravy a pak v klidu opět přijde na trénink. Kdo by si myslel, že tohle všechno zvládne sporťákem, tak to ne. On jezdí obyčejnou avií.

Jedlík

Jedlíkem byl jednoznačně Michal Ištvánik. Už s námi nehraje, ale zatím se za něj nepodařilo najít v tomhle směru náhradu, tak musím jmenovat jeho. Michal se totiž krmil pořád. Když nebyl na ledě, jedl. Dokázal si třeba koupit dvacet deka anglické a než se v kabině převlekl, tak to jen tak mimochodem spořádal. Škoda, že už s námi nehraje, brali bychom ho zpátky.

Opozdilec

To bych mohl od začátku do konce přečíst celou soupisku (směje se). Všichni totiž chodíme dost často pozdě. Musíme skloubit práci a hokej, a někdy se to holt nedaří chodit na tréninky včas. Dřív jsme za pozdní příchody dostávali pokuty, ale to už neplatí. Zrušili jsme je.

Inteligent

David Kupec, nejenže tak vypadá, ale i se tak chová. Je slušný, nikdy na nikoho neřve, maximálně hodí zlé oko. To všechno je podpořeno tím, že nosí brýle. Na první pohled vypadá spíš jako doktor. Nikdo by do něj neřekl, že hraje hokej. Typické jsou pro něj chytré přihrávky a pohotová střelba.

Model

Do téhle kategorie mám dva adepty. Tomáše Tupého a Jakuba Dolinu. Ti vždycky přijdou dobře oblečení. Většina kluků chodí na tréninky v teplákách nebo ve sportovním, ale oni dva jsou nastrojení, jako kdyby šli za písničkou. Rozhodně mají největší spotřebu vlasového gelu v kabině a nejdéle stojí u zrcadla.