Parašutistům v Illinois se povedl rekordní skupinový seskok | E15.cz

Parašutistům v Illinois se povedl rekordní skupinový seskok

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina 138 parašutistů překonala minulý pátek v Illinois světový rekord ve skupinovém seskoku. Parašutisté při pádu hlavou dolů vyvtvořili masivní formaci sněhové vločky. Tato sestava překonala rekord z roku 2009, kdy se ve vzduchu spojilo 108 parašutistů.

Akce se uskutečnila v městě Ottawa, 80 kilometrů jihozápadně od Chicaga. Rekord se plánoval několik měsíců, úspěšnému pokusu předcházelo více než deset neúspěšných, které přispěly „vytřídění“ nejschopnějších parašutistů. Během přípravy rekordu nebyla nouze o žaludeční nevolnosti, došlo i k několika vzdušným srážkám. Žádná fatální nehoda se však nepřihodila.

Nakonec parašutisté vyskočili z celkem šesti letadel, z výšky kolem 5500 metrů. Při vertikálním pádu (hlavou dolů) dosáhli rychlosti přes 350 km/h a následně utvořili formaci o průměru zhruba 45 metrů. S účastníky rekordu vyskočili také čtyři kameramani, aby pořídili spolehlivý videozáznam, který potvrdil regulérnost rekordu.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.