Pavel Hass Quaretet vystoupí v kostele sv. Anny | e15.cz

Pavel Hass Quaretet vystoupí v kostele sv. Anny

Lucie Peterková, Městské divadlo Jablonec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Soubor vystoupí v Jablonci v rámci Mezinárodního festivalu Lípa Musica 2009.

Mladý, dnes již světově známý a uznávaný soubor Pavel Haas Quartet vystoupí v kostele sv. Anny v pátek 2.října od sedmi hodin večer v rámci Mezinárodního festivalu Lípa Musica 2009, se kterým Městské divadlo Jablonec nad Nisou navázalo již po třetí úspěšnou spolupráci .

Pavel Haas Quartet, úspěšní mladí hudebníci- Veronika Jarůšková, Marie Fuxová- housle, Pavel Nikl- viola,Peter Jarůšek – violoncello se sešli v Praze a rozhodli se propagovat jméno českého skladatele , který zahynul v Osvětimi. Pavel Hass byl žákem Leoše Janáčka, jeden z nejnadanějších hudebníků své generace. Právě Janáčka a Haase nahráli na svoji debutovou desku.

Pavel Haas Quartet sbírá ocenění na domácích i zahraničních pódiích.V roce 2004 vyhrál cenu „Vittorio E. Rimbotti“ ve Florencii, posléze zvítězil v Mezinárodní soutěži Pražské Jaro 2005 a jen o měsíc později získal první cenu v Mezinárodní soutěži „Premio Paolo Borciani“. Jakožto vítěz této soutěže podnikl Pavel Haas Quartet turné zahrnující 40 koncertů po USA, Japonsku a Evropě.

V neposlední řadě je tento soubor nositelem prestižní ceny The BBC Magazine Awords 2007, která je nejvýznamnější cenou ve světě nahrávek klasické hudby udělované renomovaným britským časopisem Gramophone.

V kostele sv. Anny budeme mít možnost zaposlouchat se do děl F.Schuberta- Kvartetní věta c moll D 703, L. van Beethovena – Smyčcový kvartet op. 59/3, D. Šostakoviče – Kvatet č. 10 As dur op.118 .

Pojetí koncertu bude zcela vyjímečné i po technické a interpretační práce zvuku.

Pavel Hass Quartet nabízí v kombinaci s výbornou akustikou a nevšední atmosférou nejstaršího jabloneckého kostela strhující umělecký zážitek.

Autor: Lucie Peterková, Městské divadlo Jablonec

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video