Pětka českého stavebnictví OHL ŽS se vrací na rumunský trh | E15.cz

Pětka českého stavebnictví OHL ŽS se vrací na rumunský trh

Pětka českého stavebnictví OHL ŽS bude rekonstruovat zhruba sedmdesátikilometrový úsek silnice na severu Rumunska. Podepsala už s rumunským ministerstvem dopravy a infrastruktury kontrakt v hodnotě 120 milionů korun (20,8 milionu lei). Informoval o tom vedoucí zahraničního obchodu firmy Zdeněk Zedníček.

Brněnská firma bude rekonstruovat úsek silnice z města Zalău do Aleşd. Téměř polovina investice bude hrazena ze zdrojů Evropské unie, zbytek z rumunského státního rozpočtu. Kromě rekonstrukce silnice OHL ŽS postaví na trase tři nové mosty, další čtyři opraví. Hotovo má být v září 2014. OHL ŽS se do Rumunska vrací po zhruba deseti letech. „Je to pro nás zajímavá země. Vypisuje se zde celá řada zakázek v oblasti dopravní infrastruktury, na rozdíl od České republiky,“ uvedl Zedníček.

OHL ŽS se v Rumunsku účastní také dalších tendrů. U dvou z nich podle Zedníčka firma předložila nejvýhodnější nabídku. Zatím kontrakty ale uzavřeny nebyly. Jde přitom o velké investice do stavby dálnic. Jeden z projektů má objem 161 milionů eur, druhý 131 milionů. „V současné době si vyjasňujeme s investorem některé informace v nabídce,“ uvedl Zedníček. Podle něj je v soutěžích v Rumunsku velká konkurence například španělských a italských firem nebo společnosti Strabag. „Snažíme se dávat nabídky za reálné ceny, které odpovídají trhu. Velká část výkonů se realizuje s domácími firmami,“ uvedl Zedníček.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!