Petr Koukal o svém boji s rakovinou | e15.cz

Petr Koukal o svém boji s rakovinou

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Natáčí o něm dokument.

Přerov | Zvládl boj se zákeřnou nemocí, která ho na několik měsíců vyřadila z tréninku. Teď se pětadvacetiletý Petr Koukal pustil do osvětové kampaně v boji proti rakovině varlat.

„Jsem rád, že je to za mnou. Nebylo to příjemné, zvlášť když člověk leží v nemocnici, kde se mu honí hlavou všechno možné a dochází mu spousta věcí,“ řekl Koukal. Svou zkušenost míní předat mužům.

„Připravili jsme osvětovou kampaň, aby se o tom mluvilo a ten problém byl známý. Aby, když si kluci něco nahmatají, šli hned k lékaři, a ne až když je pozdě. To pak může léčba trvat roky,“ vysvětlil Koukal. Dodal, že jsou připravené k osvětě webové stránky, které by měly brzy fungovat.

„Zároveň točíme dokument. Začali jsme hned po operaci a budeme ho točit až do olympiády v roce 2012. Bude o mém boji s nemocí i návratu do vrcholového sportu. První sestřih je už hotový a je umístěný na mých webových stránkách. Líbí se mně, jak je to udělané, točí to skvělý kameraman, který dělá na filmech s režisérem Hřebejkem,“ upřesnil olympionik.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video