Po stopách možné Kafkovy pojišťovácké historie aneb nocleh na socialistickém operačním sále | E15.cz

Po stopách možné Kafkovy pojišťovácké historie aneb nocleh na socialistickém operačním sále

ava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V moravské metropoli je nově k mání velmi nevšední zážitek. Při návštěvě Brna se můžete ubytovat na operačním sále hostelu Franz Kafka Špitál. Hostel má atmosféru socialistické nemocnice, nachází se v historické budově Úrazové nemocnice na Kolišti. Hosty budou obsluhovat lidé s postižením.

Jste zdraví? Přijďte si lehnout do špitálu, v němž mohl pracovat Franz Kafka. Takový vzkaz láká návštěvníky netradičního tematicky stylizovaného hostelu v Brně. 

V památkově chráněném paláci v centru města dřívě sídlila pojišťovna. V jejím pražském ředitelství pracoval Franz Kafka. S brněnskými kolegy se znal a do Brna se chtěl na sklonku života údajně i přestěhovat. Komunisté secesní palác po válce přestavěli na nemocnici.

"Posledních 20 let není využívaný a proto jsme v něm udělali ubytování pro všechny milovníky dobrodružství a pátrání po minulosti. Franz Kafka Špitál je jediné místo, kde se o zdravé na nemocničních lůžkách starají nemocní, kterým je určen výtěžek z našeho podnikání," upozorňují autoři myšlenky ze sociálního podniku Amerfo, který hostel provozuje. 

Amerfo vznikl na popud brněnských členů správní rady American Fund for Czech and Slovak Relief. Ten založil jako americkou neziskovou organizaci v New Yorku v roce 1949 vyslanec při OSN Ján Papánek. Tato instituce dodnes v New Yorku působí v České národní budově na Manhattanu.

Autor: ava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video