Policie varovala parkující řidiče | E15.cz

Policie varovala parkující řidiče

Vrchol drzosti prokázal zloděj, který zneuctil preventivní policejní akci Auto není trezor.

Policistky z preventivní skupiny policie v Berouně uspořádaly před obchodními domy akci s názvem Auto není trezor. Řidiče například před Kauflandem upozorňovaly, aby nenechávali v autě cennosti. Při rozdávání letáků s informacemi na toto téma, se neznámý pachatel vloupal do auta stojícího nedaleko toho policejního. Několik minut poté vyběhla z obchodu zákaznice a vzrušeně se dožadovala dopadení zloděje, který jí před pár minutami sebral kabelku zavěšenou na nákupním vozíku.

Prevence či represe?

Preventivní dopad policejní akce byl v tu chvíli minimální. „Není možné vysvětlovat lidem na parkovišti, jak se mají chovat a zároveň číhat, jestli nám někdo nekrade za zády,“ řekla ke skandálu mluvčí police v Berouně Marcela Pučelíková.

Majitel vykradeného auta a oloupená žena nahlásili své případy na policejní obvod. Policisté z berounské výjezdovky zahájili pátrání. Při příští preventivní akci bude policie rozdávat hračku pásovce řidičům, kteří budou mít v autě připoutané děti.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.