Pražský City Green Court přivítá farmaceutický koncern GlaxoSmithKline | e15.cz

Pražský City Green Court přivítá farmaceutický koncern GlaxoSmithKline

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Farmaceutický koncern GlaxoSmithKline (GSK) přesune sídlo své české pobočky do nové kancelářské budovy City Green Court v Praze na Pankráci. GSK si v budově, kterou staví developerská společnost Skanska Property Czech Republic, pronajme 2153 čtverečních metrů kanceláří.

Farmaceutická firma dosud sídlila na Vyšehradě u Kongresového centra. GSK si tam pronajímala 3100 metrů čtverečních administrativních ploch. Na Pankráci bude spolu s výrobcem léčiv sídlit také například poradenská společnost PwC. Stěhování plánuje GSK na letošní poslední čtvrtletí. „Naším záměrem bylo najít budovu, která bude maximálně vyhovovat našim potřebám a bude v souladu s globálními požadavky společnosti GSK,“ uvedla generální ředitelka farmaceutické společnosti v Česku Monika Horníková. Výši dohodnutého nájemného v nové budově žádná ze stran nesdělila. Na konci roku 2011 v oblasti Pankráce činil obvyklý měsíční nájem 15 až 16 eur (kolem 377 až 403 korun) za metr čtvereční.

Tuzemská GlaxoSmithKline vznikla v roce 1993 jako pobočka jedné z největších farmaceutických firem na světě GlaxoSmithKline Plc., která sídlí v Londýně. Ve světě firma podle posledních dostupných údajů zaměstnává kolem 100 000 lidí, v Česku pro ni pracuje 250 lidí, kteří se zaměřují hlavně na obchodní činnost. V posledním čtvrtletí loňského roku si firmy v Praze pronajaly 85.000 metrů čtverečních moderních kanceláří, což je podle sdružení realitních poradenských firem Prague Research Forum meziroční nárůst o 19 procent. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se pronájmy zvýšily o 65 procent.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery