Prestižní soutěž Best of Realty zná vítěze letošního ročníku | e15.cz

Prestižní soutěž Best of Realty zná vítěze letošního ročníku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vítěze 14. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, určila šestičlenná odborná porota. O toto ocenění letos usilovalo 36 projektů v pěti základních kategoriích, dále byla udělena také Zvláštní cena poroty, v níž se utkaly čtyři projekty, Cena ARTN „Award for Excellence“ a Cena čtenářů. Uvedli to organizátoři soutěže.

Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). O nominaci se mohly ucházet stavby dokončené v Česku po 1. lednu 2011 v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály. Posledně jmenovaná kategorie však nebyla naplněna.

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů z celkem 18 soutěžících porotci postavili nejvýše Villu Charles v Praze 6. Projekt v kvalitním provedení, s ponecháním dostatku prostoru pro individuální řešení klientů, podle nich velmi úspěšně dotváří vilovou čtvrť v ulici Charlese de Gaulla. Villa představuje bydlení nejvyššího standardu v osvědčené lokalitě, navíc s vynikajícím komerčním výsledkem.

Mezi obchodními centry zvítězilo Forum Nová Karolina v Ostravě, které bylo oceněno za vytvoření nové, architektonicky unikátní a velkoryse pojaté destinace pro nákupy i trávení volného času a položení základu nové čtvrti na území bývalého průmyslového areálu. Z nových administrativních center si vítězství odnáší City Green Court v Praze 4 za vytvoření vynikajícího pracovního prostředí v prestižní lokalitě, potvrzeného certifikací LEED PLATINUM. Porota ocenila zejména transparentnost vnitřních prostor budovy díky jejich nasvětlení denním světlem. Kategorii rekonstruovaných kanceláří ovládl projekt QUBIX v Praze 4 za zdařilou modernizaci, díky níž budova reflektuje veškeré aspekty moderního kancelářského objektu a je významným konkurentem nové výstavby.

V kategorii hotelů získal titul Clarion Congress Hotel v Českých Budějovicích, jenž byl oceněn za výborně a prakticky provedenou rekonstrukci, velmi dobře řešené kongresové prostory a zachování image hotelu Gomel jako místa setkávání obyvatel Českých Budějovic. Zvláštní cenu poroty letos získala obec Lipno nad Vltavou za svůj strategicky propracovaný dlouhodobý územní a stavební rozvoj, jenž velmi úspěšně kombinuje investice veřejného a soukromého sektoru, a to zejména v oblasti cestovního ruchu. Držitelem ceny „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal Ing. Jan Světlík - majitel a předseda představenstva skupiny Vítkovice Machinery Group – za rozvoj ostravských Dolních Vítkovic. Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu KOTI Hájek v Praze 4, který soutěžil v kategorii rezidenčních projektů.

S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí již 15. ročník. V průběhu roku 2013 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2012 a létem 2013.

Kompletní přehled projektů oceněných ve 14. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty

1. místo Villa Charles, Praha 6, DBD Group
2. místo DOCK Rezidence, Praha 8, Crestyl
3. místo Rezidence 3D, Praha 4, Trigema

Obchodní centra

1. místo Forum Nová Karolina, Ostrava, New Karolina Shopping Center Development
2. místo Futurum Hradec Králové, Hradec Králové, TK development
3. místo neuděleno

Nová administrativní centra

1. místo City Green Court, Praha 4, Skanska Property Czech Republic
2. místo IQ Ostrava Office Park, Ostrava, CTP
3. místo Futurama Business Park – 2. etapa, Praha 8, Erste Group Immorent ČR/Proxima IMMORENT

Rekonstruované kanceláře

1. místo QUBIX 4 PRAHA, Praha 4, S+B Gruppe ag
2. místo Pařížská 26, Praha 1, FIM Group
3. místo Havlíčkova Plaza, Praha 1, FIM Group

Hotely

1. místo Clarion Congress Hotel České Budějovice, Vigano (člen CPI Group)
2. místo Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem, Hraničář (člen CPI Group)
3. místo fabrika hotel, Humpolec, MHA

Zvláštní cena poroty
obec Lipno nad Vltavou

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence
Ing. Jan Světlík

Cena čtenářů mediálních partnerů
KOTI Hájek z kategorie Rezidenční projekty, Praha 4 Developer: YIT Stavo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video