Příběh, který by nikdo nevymyslel | E15.cz

Příběh, který by nikdo nevymyslel

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Asi nejsem jediný, kterého přitahují napínavé thrillery. Přestože jsem jich viděl několik, filmovou podobu jednoho si dost dobře nedokážu představit. Jde totiž o příběh tak zamotaný, že by k němu musel divák dostat příručku s vysvětlivkami. Ten příběh se jmenuje kauza Kuřim.

Je to už téměř pět let, kdy někdejší policejní mluvčí okresu Brno-venkov Aleš Mergental vydal tiskovou zprávu o tom, jak policisté našli v jednom domku v Kuřimi na Brněnsku dítě v žalostném stavu. „Žena trýznila osmiletého syna. Zavírala jej v místnosti bez oken, ruce mu svazovala lepicí páskou. Jíst a pít dostával nepravidelně. Potřebu vykonával do přistaveného kýblu,“ informoval Mergental. Matka skončila ve vazbě, syn v péči lékaře. A kdyby se události vyvíjely jako v jiných podobných případech, předstoupila by žena před soud a dostala by maximálně podmínku. Jenže se stalo něco nečekaného. Docela obyčejný případ na sebe začal nabalovat další hrůzná nebo nečekaná zjištění a tajemné postavy, které z něj udělaly jednu z nejpodivnějších kauz v dějinách novodobé české kriminalistiky.

Jednou z nejtajemnějších postav onoho příběhu je Barbora Škrlová. A hraje v něm jednu z hlavních rolí. Pardon, trojrolí. Přestože má vysokoškolský diplom a občanský průkaz na svoje jméno, vystupovala v kuřimské kauze také jako holčička Anička, která se dostala mezi své „sourozence“ v Klokánku, odkud záhy utekla a objevila se až na severu Evropy, v Norsku. A aby toho nebylo dost, objevila se tam jako Adam.

Že se v tom začínáte ztrácet? Že se vám to zdá divné? A že by na tak úchylný film nikdo do kina nešel? Možná máte pravdu. Jisté je, že tak zamotaný děj by nevymyslel ani ten nejšílenější scenárista.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video