Příběhy z titulní strany. Podpisy od modelky i buřty pro děti

Poznali na chvilku záblesk slávy. Jejich fotografie otiskla Sedmička na titulní straně. Jak jim nečekaná popularita změnila život?

Sedm dní. Tak dlouho trvala jejich sláva. Po tu dobu vévodila jejich fotografie titulní straně liberecké Sedmičky. Do chvíle, než vyšlo nové vydání s jinou fotografií.
Sedmička přináší příběhy lidí, kteří se objevili na její titulní straně. Co na jejich fotografii v Sedmičce říkali jejich blízcí? Jak si užívali sedm dní slávy?
„Ve fitku, kam chodím cvičit, ze mě měli srandu. Připravili si štos Sedmiček a chtěli, abych jim každou z nich podepsala,“ líčí Veronika Krásná, která pro titulní stranu liberecké Sedmičky „pózovala“ letos v září.

Podívej! To je on!

Titulní strana novin má zvláštní úkol. Měla by upoutat a přilákat čtenáře. Člověk, který se na ní objeví, má skoro jistotu, že si ho lidé zapamatují. Poznají ho třeba na ulici. Ti, kteří ho už znají, se k němu pak – někdy z legrace a někdy i vážně – chovají jako ke hvězdě.
První strany ale nepatří jen slavným celebritám nebo důležitým hezounům. Fotograf Sedmičky zachytil za rok a půl i spoustu zajímavých „neznámých“ lidí z Liberce, Jablonce či okolí. Velkou zábavu si užívali všichni zúčastnění, když Sedmička připravovala titulní fotografii, která měla upoutat na velké téma o věcech, kterým dal Liberec jméno. Třeba slavným libereckým párkům.
Kvůli tomu se redakce Sedmičky proměnila v malé uzenářství. A za stolem plným legendárních uzenek usedla kvůli titulní fotografii trojice dětí – Filip a Sofie Roubínkovi a jejich kamarádka Tereza Meierová.
Fotograf je zachytil, jak se libereckými párky doslova ládují. „Pak jsme na to měli spoustu ohlasů ze školy. Spolužáci i učitelé hlásili, jak naše děti viděli v Sedmičce,“ vzpomíná Venuše Roubínková, maminka Filipa a Sofie, která Sedmičce své děti „zapůjčila“. Zatímco pro děti Roubínků to bylo první focení do novin, čtyřiadvacetiletá kráska Veronika Krásná má s profesionálním focením bohaté zkušenosti. Několik let spolupracovala s bižuterním gigantem Jablonexem, pro který jako modelka předváděla jeho klenoty.

Focení musí být zábava

Právě toho také využila Sedmička. Veroniku fotila na titulní stranu s náhrdelníkem od jablonecké firmy Odvárka Bijoux, který letos slavil obrovský úspěch na legendární pařížské výstavě Bijorhca.
„Když jsem ve třinácti letech začínala s modelingem, tak jsem při focení mívala strach, teď už je to pro mě zábava. Člověk to tak musí brát, protože to, jak se cítí, je na fotkách vidět. Nálada nebo nemoc se na fotce pozná,“ tvrdí mladá Jablonečanka.
Díky tomu, že focení pro Veroniku Krásnou není nic zvláštního, probíhalo „pózování“ se šperkem pro Sedmičku rychle. „Za pět minut jsme měli hotovo,“ vzpomíná Veronika.
Na fotku ze Sedmičky pak měla hodně ohlasů. Veroničina babička si několik výtisků schovala, kamarádi a známí hlásili a volali: „Viděli jsme tě, byla jsi tam! Hezký! Moc ti to slušelo!“
To, čtyřiadvacetileté Petře Chmelíkové z Liberce, která se na titulní straně Sedmičky objevila letos v červenci, zase její kamarád volal, že si fotku s ní vystřihne a pověsí nad postel.
„Ohlasů jsem měla opravdu hodně. Všichni najednou volali, hlavně příbuzní. Prý, že jsem mediální hvězda. Rodiče byli nadšení a všem rozdávali noviny,“ vzpomíná Petra. Z focení prý měla velký strach. „Fotograf měl se mnou práci,“ říká, ale hned dodává, že to šlo všechno dobře a bavilo jí to. „Poznala jsem, že vytvořit fotografii do novin není nic úplně jednoduchého. Řešili jsme úhel pohledu, světlo, jak a co mám mít na sobě nebo jak se mám tvářit,“ dodává Petra.

Celebrita z Třeskoprsk

Asi největší ohlas měla titulní strana, na které pro Sedmičku pózovala Fifinka ze Čtyřlístku. S touhle celebritou dětských srdcí to ale bylo jiné.
Fotit se nedalo, poněvadž Fifinka zrovna byla na jedné z dobrodružných výprav se svými kamarády. Sedmičce se ale podařilo přemluvit Fifinčina „tatínka“, výtvarníka Jaroslava Němečka, který žije na Českolipsku, a ten udělal pro Sedmičku Fifinku jako živou.