Přípravce pomáhá Konto Orlík | E15.cz

Přípravce pomáhá Konto Orlík

Petr Sobol Orlová

Týdeník Sedmička představuje další sport pro děti. Dnes je to lední hokej.

Orlovský hokej v posledních letech zaznamenává vzestup, což se pozitivně projevuje u všech kategorií. Základ úspěšné práce ale vždy začíná u dětí, kterým se v Orlové hodně věnují. „V přípravce máme celkem okolo pětatřiceti dětí. Těm nejmladším jsou i čtyři roky,“ sdělil trenér místní přípravky Marek Malík. Doktorka MUDr. Zdeňka Šídlová z orlovské nemocnice uvádí, že hokej malým dětem prospívá. „Pobyt v chladném vzduchu prospívá dýchacím cestám. Samozřejmě je zde nebezpečí úrazů, přetížení kloubů či pády na led, ale celkově hodnotím tuto sportovní aktivitu jako zdraví prospěšnou,“ říká Šídlová. Pro každého rodiče, který se rozhodne dát dítě na hokej, je důležitá finanční stránka. „V přípravce se příspěvky neplatí, od čtvrté do deváté třídy je to pět set korun za měsíc,“ prozradil Malík. K hokeji však patří také další výdaje, které souvisí především s výstrojí. Za tímto účelem vzniklo v Orlové Konto Orlík, na které putuje deset korun z každého prodaného lístku na domácí zápas Orlů. Pět korun přitom věnuje přímo divák, zbytek platí klub, který se tak snaží co nejvíce pomoci budoucnosti místního hokeje. „Konto Orlík je určeno přípravce, kupují se z něj výstroje pro děti,“ pověděl Malík.
O finanční náročnosti ví své také otec stejnojmenného brankáře páté třídy Ivo Křehlík. „Hokej je finančně strašně náročný. V Orlové kromě přípravky většinu pro své děti hradí rodiče. Děti čtyřikrát týdně trénují, v sobotu hrají zápas, takže většinu času tráví na ledě,“ pravil Křehlík. U nejmenších dětí je to ale jiné. „Přípravka trénuje třikrát týdně, na soustředění ještě ale nejezdí,“ upřesnil Malík.

Autor: Petr Sobol Orlová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.