Prostějov má nový obchodní park | E15.cz

Prostějov má nový obchodní park

Investorská a developerská skupina CPI Group vybudovala na okraji Prostějova poblíž výpadové silnice svůj čtvrtý obchodní park.

Součástí takzvaného CPI Retail Parku Prostějov bude osm specializovaných obchodů s elektronikou, obuví, oděvy či domácími potřebami, řekla mluvčí CPI Group Michaela Winklerová. Výši nákladů stavby skupina nezveřejnila.

CPI Retail Park Prostějov, jehož plocha činí 4300 metrů čtverečních, skupina postavila v sousedství prostějovského hypermarketu Interspar v Plumlovské ulici. V Prostějově je již delší dobu obchodní zóna Arkáda, která stojí na druhé straně města u rychlostní komunikace mezi Brnem a Olomoucí.

„Konkurence zóny Arkáda se neobáváme, protože náš park stojí v blízkosti největších prostějovských sídlišť. Našim obchodníkům nahrává také plánovaná výstavba rodinných domů a rekreačního areálu v okolí Retail Parku,“ uvedla mluvčí. Skupina loni vybudovala Retail Park v Třinci. Letos v dubnu otevřela další ve Vyškově, během podzimu pak v Českém Těšíně a v již zmíněném Prostějově. Při přípravě obchodních areálů CPI Group využívá již existujících hypermarketů s fungující infrastrukturou, v jejichž okolí buduje prodejny, které pronajímá.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!