Racek končí i zahajuje sezonu křídly | E15.cz

Racek končí i zahajuje sezonu křídly

Poslední premiérou letošní sezony Městského divadla v Kladně je Racek s hostujícím hercem Janem Potměšilem.

Komedie Antona Pavloviče Čechova Racek nahradila tragédii Mamma Medea v Městském divadle Kladno. Původní titul letošního dramaturgického plánu byl oficiálně změněn proto, že tak náročnou inscenaci není v době rekonstrukce hlavní kladenské scény, kde hrát. Neoficiálně se mluví o obavě vedení divadla, že by se antický příběh mohl stát druhou „Ondinou“ – náročnou inscenací bez diváckého zájmu.
„Racek je prvním představením, které si nenese nic z minulosti, a pod které se podepisuji. Je to vlastně první představení nové sezony,“ uvedl umělecký šéf Tomáš Svoboda, který nastoupil letos v lednu.

V roli Sorina

Právě na divácký zájem divadlo vsadilo nejen titulem, ale i jeho obsazením. Režisér Daniel Špinar, jehož úspěšné Portugálie mají v Kladně tento měsíc derniéru, si pro hlavní roli Iriny Arkadinové vybral novou členku souboru Alenu Štréblovou, do role jejího syna obsadil Štěpána Benoniho, spisovatelem Borisem Trigorinem se stal Tomáš Petřík a jako host se v roli Petra Sorina objeví Jan Potměšil. „Není mi sice dvaašedesát jako postavě Sorina, ale vzhledem k mému úrazu, vím, jak se v nemoci mohl cítit. Byť mu nejsou okolnosti příznivé, chce si užít kus života, který mu zbývá,“ řekl.
Poslední premiéru uvidí diváci v sobotu 5. června.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!