Samsung uvedl nové telefony, mají konkurovat iPhonu | e15.cz

Samsung uvedl nové telefony, mají konkurovat iPhonu

Představení nových telefonů značky Samsung
Představení nových telefonů značky Samsung
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung představil dva nové chytré telefony s velkými displeji. Společnost se podle agentury AP snaží získat zpět část svého podílu na trhu, kterou mu sebral americký konkurent Apple poté, co loni přišel s většími iPhony.

V USA a v Kanadě se oba nové telefony Galaxy Note 5 a S6 Edge Plus začnou prodávat 21. srpna. To je změna oproti dosavadní strategii, ve které se telefony Note objevovaly na trhu až po podzimní premiéře nových přístrojů od Applu.

Samsung je největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Ve druhém čtvrtletí, kdy uvedl na trh kriticky hodnocené modely S6, jeho podíl ale klesl, napsala agentura Reuters.

Nechybí podpora Samsung Pay

Podle analytika společnosti IDC Ramona Llamase potřebuje Samsung sebrat Applu vítr z plachet, jinak riskuje, že v pozornosti upírané na iPhony nebudou jeho produkty tolik vidět.

Obě novinky od Samsungu využívají operační systém Android a mají displej s úhlopříčkou 5,7 palce, kterou měla již loňská Note 4. Jsou ale lehčí a tenčí. Mimo jiné budou podporovat službu mobilních plateb Samsung Pay, kterou Samsung za týden ve čtvrtek spustí na domácím trhu v Jižní Koreji.

Ve Spojených státech tato služba zahájí provoz 28. září. K dispozici by časem měla být také v Británii, Španělsku a Číně, konkrétní časové údaje ale firma podle agentury Reuters v tomto ohledu neuvedla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video