Skvělý odpich hokejistů. Jsou na špici

Bruslařský klub atakuje čelo tabulky extraligy.

Nečekaně dobře vkročili svěřenci trenéra Jana Tlačila do nového ročníku hokejové extraligy. Po výhře 4:3 v Kladně a domácím vítěztsví 5:2 nad Kometou Brno sice podlehli po samostatných nájezdech Třinci 2:3, ale i tak se Mladá Boleslav minimálně do pátečního večera hřeje na druhém místě tabulky. Má stejný počet bodů jako lídr soutěže Liberec.
Byť je zisk jediného bodu ze zápasu hraném před vlastním publikem obyčejně považovaný za ztrátu, ve tvářích hráčů i trenérů Bruslařského klubu byla po utkání s Třincem patrná spokojenost.

Gudas chválil

„Kluci hráli výborně. Povedl se jim vstup do utkání,“ pochválil hráče asistent hlavního kouče Leo Gudas. „Šlo o domácí zápas a už proto bychom měli vyhrát za tři body. Ale když se podívám na tabulku, sedm získaných bodů ze tří utkání je solidní počin. Teď jen nesmíme usnout na vavřínech, všichni si dobře pamatujeme, jak to bylo loni,“ řekl útočník David Vrbata při vzpomínce na minulolu sezonu. Boleslav do ní také vstoupila dobře, jenže pak postupně propadla ke dnu tabulky a účast v soutěži uhájila až v baráži.
Další boj o záchranu si nikdo z Vrbatových spoluhráčů nepřeje. „Bod z duelu s Třincem je málo. Myslím, že jsme měli na výhru, ale rozhodly přesilovky. Tak snad příště,“ podotkl Peter Fabuš, střelec prvního gólu do sítě Třince.
Boleslav na startu sezony zdobí především pečlivá defenziva. Zadákům se i v duelu s Třincem dařilo čistě odebírat soupeřům puk, což usnadňovalo práci brankáři Michalu Valentovi. Ten znovu chytal na úkor předpokládané týmové jedničky Marka Schwarze. „Dobrý start do sezony se odráží na sebevědomí hráčů. Víc si věří, na ledě jsou odvážnější. Přál bych si, aby tempo sbírání bodů neopadlo. Ale kdo by také tvrdil opak, že?” řekl asistent Gudas.
V pátek 24. září se hokejisté Mladé Boleslavi vypraví do Českých Budějovic. Cíl je jediný: připsat si další cenný skalp. Sebevědomí na to mají dost.